KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Dall'Igna – byl to závodní incident

Foto: Ducati, zdroj: SPEEDWEEK.com
Dall'Igna – byl to závodní incident
20.05.2023
 

Šéf závodního oddělení Ducati okomentoval závod v Le Mans.


Již třetí nulu si v letošní sezoně MotoGP zapsal do celkové klasifikace obhájce titulu Francesco Bagnaia, když se na okruhu Bugatti v Le Mans v boji o třetí místo srazil s Maverickem Viñalesem a havaroval. Situaci na stránkách SPEEDWEEK.com okomentoval šéf Ducati Racing Gigi Dall'Igna, který zároveň vyzdvihl dobrý výkon zákaznických týmů.

Gigi Dall'Igna
„Bylo by důležité navázat na skvělý výkon z Jerezu, ale bohužel se to nepovedlo. Je to o to víc frustrující, že všechny podmínky byly pro dobrý výsledek. Pecco měl vynikající tempo, což dokázal pole position a pódiem ve sprintu. Do té doby zrádné úvodní kola zvládal dobře a ve zbytku závodu pak dokázal bojovat o všechno. Závod mistra světa však trval jen pět kol. Bylo to nešťastné, ale byla to závodní nehoda a s tím se musíme smířit.
Máme radost z pódia čistě pro Ducati, senzačního Bezzecchiho a jeho nezastavitelného rytmu diktovaného talentem, ambicemi a odhodláním. Je skutečným výrazem týmu VR46, který odvádí skvělou práci, přičemž oba jezdci vždy patří mezi hlavní protagonisty. Totéž platí pro Pramac, s nádherným dvojitým pódiem, které završuje finiš, na který jsme velmi hrdí,.
Nyní čekáme na Mugello, kde se také vrátí Bastianini. Důležité je zůstat motivovaný a soustředěný. V tom je tým dobrý a to musí rozhodnout i tentokrát.“