KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. června do 3. července 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Dlouhý závod pro dvojici WithU Yamaha RNF

Foto: WithU Yamaha RNF MotoGP Team
Dlouhý závod pro dvojici WithU Yamaha RNF
18.05.2022
 

Andrea Dovizioso a Darryn Binder si ve Francii brousili zuby na dobrý výsledek, nakonec obsadili 16. resp. 17. místo.


Uplynulou neděli navštívilo Le Mans více než 100 000 fanoušků, aby oslavili neuvěřitelný závodní den MotoGP a podpořili jezdce. Při odpoledním závodě elitní třídy bylo podívané nakloněno i počasí a na slavném okruhu Bugatti přineslo horké podmínky.
Andrea Dovizioso z týmu WithU Yamaha RNF MotoGP se na startu Grand Prix Francie na 27 kol držel dobře, nicméně od startu ztratil dvě pozice a první kolo dokončil na 22. místě. Až do závěrečných kol se mu dařilo udržovat konzistentní tempo a těžit z několika odstoupení jezdců před sebou, což mu na cílové pásce přineslo 16. místo, čímž jen těsně přišel o bodované pozice.
Mezitím Darryn Binder odstartoval z 23. pozice a v prvním sektoru vystřelil až na 15. místo, rychle se přizpůsobil, aby našel svůj rytmus. Nováček v premiérové třídě se na konci prvního kola vrátil na 22. pozici a v následujících kolech ztratil kontakt se skupinou před sebou, čímž loňský účastník šampionátu Moto3 přišel o referenční body a nějaký čas. Přesto se mu podařilo dokončit svůj šestý závod MotoGP, na konci byl na 17. místě a stále se držel na druhém místě v pořadí nováčků.

Andrea Dovizioso
„Od tohoto víkendu jsem čekal mnohem víc. Jsem velmi zklamaný, ale jen se potvrzuje, že způsob jízdy na tomto motocyklu neodpovídá tomu, jak na něm jezdím já. V tuto chvíli nejsem schopen to všechno změnit, je mi to moc líto a jsem zklamaný. Přesuneme se do Mugella a uvidíme, co se dá dělat.“

Darryn Binder
„Dnešní závod byl pro mě náročný. Jsem trochu zklamaný ze svého výkonu. Opravdu jsem čekal, že si povedu o něco lépe. Měl jsem velmi dobrý start, v první zatáčce jsem předjel spoustu kluků, ale bohužel jsem udělal chybu a ve druhém nebo třetím kole jsem ve třetí zatáčce vyjel. Poté jsem se po celý závod opravdu snažil být konzistentní a mít dobré tempo. Mám na čem pracovat a uvidíme v Mugellu.“