vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Ezpeleta: Restart bude těžký nebo nemožný

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dorna
Ezpeleta: Restart bude těžký nebo nemožný
09.04.2020
 

Carmelo Ezpeleta již připouští, že restart letošní sezony MotoGP bude velmi těžký nebo dokonce nemožný.


To, co se ještě před pár týdny zdálo jako hororový scénář, který dle vyjádření Dorny a FIM nemůže nastat, začíná nyní připouštět i samotný generální ředitel Dorny, pan Carmelo Ezpeleta.

Dle slov tohoto muže je ze současného pohledu reálné, že v letošním roce nebude možné vůbec žádný šampionát uspořádat. Základní podmínkou, aby se šampionát mohl znovu rozjet, je dle slov Ezpelety objevení vakcíny, která je nyní u řady zemí podmíněna pro znovuotevření hranic. Právě tento bod je pro celý šampionát klíčový.

„Situace je zatím stále vážná. Ve Španělsku je to špatné, v Itálii i Francii také. Jsem toho názoru, že dokud nebudeme mít k dispozici vakcínu, abychom mohli šíření tohoto viru zastavit, bude těžké nebo dokonce téměř nemožné jakoukoliv Grand Prix nebo akci s velkou návštěvností zorganizovat. Předpokládám, že i když se život vrátí do normálu, jednotlivé země si hranice ještě ponechají zavřené. Sám jsem již skeptický v tom, že se nám podaří odstartovat letošní sezonu. Samozřejmě se nevzdáváme a dál hledáme řešení, ale upřímně by mne to překvapilo, kdybychom letošní ročník znovu odstartovali,“ řekl Carmelo Ezpeleta.