KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

From Cervera to Tokyo

Foto: Repsol
From Cervera to Tokyo
06.03.2017
 

Ve španělské Barceloně měl premiéru film mapující cestu Marca Marqueze za titulem Mistra světa MotoGP 2016.

 
O uplynulém víkendu měl ve španělské Barceloně premiéru film „From Cervera to Tokyo“, který mapuje cestu Marca Marqueze za titulem Mistra světa MotoGP 2016. Smímek produkovaný společností Dorna režíroval Sergi Sendra a scénář napsal Ruben Fernandez.
 
Ve filmu různí členové Marquezova týmu poprvé vysvětlují všechny obtíže předsezónního testování v roce 2016, když se snažili přizpůsobit RC213V ke změnám elektroniky a pneumatik. Technický ředitel HRC, Takeo Yokoyama, přiznává, jak daleko byla japonská továrna ve srovnání s jejich hlavními soupeři: „Nebyl to jen problém Marca, ale také Daniho a naši jezdců satelitních týmů.“
 
Po druhém dni testů v Kataru, které předchází první závod sezony, vysvětlují tři klíčový jezdci HRC (Marquez, Pedrosa a Crutchlow), že svolali schůzku a požádali o změnu cesty vývoje RC213V. Yokoyama k tomu říká: „hodně si stěžovali na nový motor a nový motocykl.“ Od tohoto okamžiku bylo přijato rozhodnutí vrátit se k motoru 2015. „Seděl jsem ve svém křesle, když v jedenáct večer řekl Santi, že druhý den si vyzkoušíme motor z roku 2015. Jeden mechanik zbledl, další hodil nářadí přes celou místnost...“ vysvětluje Marquez.


 

Video

Teaser : From Cervera to Tokyo - New Documentary on Marquez