Závody u nás i v zahraničí v období od 3. října do 9. října 2022.

Gardner hodnotí víkend pozitivně

09.08.2022

Těžká neděle v Silverstone pro Tech3 KTM Factory Racing navzdory slibné kvalifikaci.

Dvojice Tech3 KTM Factory Racing Remy Gardner a Raul Fernandez absolvovala svůj dvanáctý start v MotoGP na ikonické trati Silverstone, kde se jela Grand Prix Velké Británie, a tím se vrátila do akce po letní přestávce. Australan absolvoval svůj nejlepší kvalifikační trénink, když startoval z 16. pozice, zatímco Raul Fernandez se řadil na start z dvaadvacátého místa.
Z 16. pozice Remy Gardner solidně odstartoval do závodu, když postupně získával místa, až se během pěti kol ocitl na 13. místě. Rychlý byl po celý víkend, tempo závodu bylo pozitivní, když už ve třetím kole zaznamenal své nejrychlejší kolo v čase 1'59,953 a několik kol pokračoval v podobném tempu, čímž se udržel na patnácté pozici. Pro nováčka, který v posledních několika Grand Prix udělal velký pokrok, to byl dobrý závod. Bohužel se zdálo, že Remy začal od desátého kola bojovat, protože postupně ztrácel tempo. Tvrdě bojoval a snažil se udržet dobré umístění, ale s klesající kvalitou pneumatik to bylo obtížné a musel se spokojit s 18. místem v cíli závodu.
Raul Fernandez neprožil v Silverstone ideální víkend. Ačkoli se chtěl vrátit na své KTM RC16, Španěl po velmi pozitivním prvním tréninku v pátek nenašel způsob, jak se zlepšit. V neděli startoval ze sedmé řady a během prvních kol se potýkal s problémy, protože se dopustil několika chyb, které ho donutily více zabrat, aby se vzpamatoval ze ztraceného času. Jeho tempo bylo pravidelné po celou dobu závodu a šachovnicovou vlajkou projel na 22. místě. Dvojice nyní zamíří za dva týdny do Rakouska, domácí Grand Prix továrny KTM.

Remy Gardner
„Do závodu jsem slušně odstartoval a první polovinu jsem měl velmi dobrou. Podařilo se mi dostat na 13. místo a cítil jsem se dobře. Kolem desátého kola se kolem mě prohnalo několik jezdců. Snažil jsem se jich ještě trochu držet, ale pneumatiky mi odešly, takže jsem se snažil přežít. Každopádně odstup na čelo je nejtěsnější za celý rok, tempo bylo dobré, takže celkově to byl pozitivní víkend.“

Raul Fernandez
„Byl to pro nás náročný víkend. Potýkali jsme se s různými problémy, které způsobily ztrátu sebedůvěry. Během prvního kola jsem udělal mnoho chyb a musel jsem se hodně snažit, abych získal zpět jistotu. Bylo to těžké, ale vzal jsem si z toho zkušenosti a budeme doufat, že v Rakousku zažijeme lepší víkend.“