nzi-2020
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

GP Francie 2020 – sobota

Foto: Suzuki
GP Francie 2020 – sobota
10.10.2020
 

VÝSLEDKOVÝ SERVIS – výsledky sobotních volných tréninků a kvalifikací Grand Prix Francie, která se tento víkend jede ve francouzském Le Mans.


Kategorie Moto3 – 3. volný trénink
1 Raul FERNANDEZ SPA Red Bull KTM Ajo KTM 1'42.153
2 Celestino VIETTI ITA SKY Racing Team VR46 KTM 1'42.198 +0.045
3 Romano FENATI ITA Sterilgarda Max Racing Team HUSQVARNA 1'42.431 +0.278
4 Andrea MIGNO ITA SKY Racing Team VR46 KTM 1'42.545 +0.392
5 Tony ARBOLINO ITA Rivacold Snipers Team HONDA 1'42.553 +0.400
6 Albert ARENAS SPA Gaviota Aspar Team Moto3 KTM 1'42.572 +0.419
7 Ayumu SASAKI JPN Red Bull KTM Tech 3 KTM 1'42.593 +0.440
8 John MCPHEE GBR Petronas Sprinta Racing HONDA 1'42.662 +0.509
9 Jaume MASIA SPA Leopard Racing HONDA 1'42.669 +0.516
10 Sergio GARCIA SPA Estrella Galicia 0,0 HONDA 1'42.741 +0.588
11 Carlos TATAY SPA Reale Avintia Moto3 KTM 1'42.793 +0.640
12 Stefano NEPA ITA Gaviota Aspar Team Moto3 KTM 1'42.859 +0.706
13 Darryn BINDER RSA CIP Green Power KTM 1'42.895 +0.742
14 Ai OGURA JPN Honda Team Asia HONDA 1'43.010 +0.857
15 Ryusei YAMANAKA JPN Estrella Galicia 0,0 HONDA 1'43.030 +0.877
16 Yuki KUNII JPN Honda Team Asia HONDA 1'43.040 +0.887
17 Davide PIZZOLI ITA BOE Skull Rider Facile Energy KTM 1'43.067 +0.914
18 Dennis FOGGIA ITA Leopard Racing HONDA 1'43.086 +0.933
19 Jeremy ALCOBA SPA Kömmerling Gresini Moto3 HONDA 1'43.096 +0.943
20 Gabriel RODRIGO ARG Kömmerling Gresini Moto3 HONDA 1'43.098 +0.945
21 Kaito TOBA JPN Red Bull KTM Ajo KTM 1'43.165 +1.012
22 Alonso LOPEZ SPA Sterilgarda Max Racing Team HUSQVARNA 1'43.221 +1.068
23 Niccolò ANTONELLI ITA SIC58 Squadra Corse HONDA 1'43.381 +1.228
24 Barry BALTUS BEL CarXpert PruestelGP KTM 1'43.652 +1.499
25 Jason DUPASQUIER SWI CarXpert PruestelGP KTM 1'43.680 +1.527
26 Maximilian KOFLER AUT CIP Green Power KTM 1'43.967 +1.814
27 Filip SALAC CZE Rivacold Snipers Team HONDA 1'44.081 +1.928
28 Deniz ÖNCÜ TUR Red Bull KTM Tech 3 KTM 1'44.157 +2.004
29 Tatsuki SUZUKI JPN SIC58 Squadra Corse HONDA 1'44.459 +2.306
30 Riccardo ROSSI ITA BOE Skull Rider Facile Energy KTM 1'44.658 +2.505
31 Khairul Idham PAWI MAL Petronas Sprinta Racing HONDA 1'45.547 +3.394

Kategorie MotoGP – 3. volný trénink
1 Fabio QUARTARARO FRA Petronas Yamaha SRT YAMAHA 1'32.319
2 Miguel OLIVEIRA POR Red Bull KTM Tech 3 KTM 1'32.449 +0.130
3 Franco MORBIDELLI ITA Petronas Yamaha SRT YAMAHA 1'32.476 +0.157
4 Jack MILLER AUS Pramac Racing DUCATI 1'32.503 +0.184
5 Cal CRUTCHLOW GBR LCR Honda CASTROL HONDA 1'32.558 +0.239
6 Johann ZARCO FRA Esponsorama Racing DUCATI 1'32.631 +0.312
7 Valentino ROSSI ITA Monster Energy Yamaha MotoGP YAMAHA 1'32.640 +0.321
8 Maverick VIÑALES SPA Monster Energy Yamaha MotoGP YAMAHA 1'32.648 +0.329
9 Pol ESPARGARO SPA Red Bull KTM Factory Racing KTM 1'32.660 +0.341
10 Andrea DOVIZIOSO ITA Ducati Team DUCATI 1'32.686 +0.367
11 Brad BINDER RSA Red Bull KTM Factory Racing KTM 1'32.739 +0.420
12 Joan MIR SPA Team SUZUKI ECSTAR SUZUKI 1'32.792 +0.473
13 Alex RINS SPA Team SUZUKI ECSTAR SUZUKI 1'33.204 +0.885
14 Francesco BAGNAIA ITA Pramac Racing DUCATI 1'33.290 +0.971
15 Tito RABAT SPA Esponsorama Racing DUCATI 1'33.293 +0.974
16 Danilo PETRUCCI ITA Ducati Team DUCATI 1'33.297 +0.978
17 Alex MARQUEZ SPA Repsol Honda Team HONDA 1'33.376 +1.057
18 Aleix ESPARGARO SPA Aprilia Racing Team Gresini APRILIA 1'33.470 +1.151
19 Takaaki NAKAGAMI JPN LCR Honda IDEMITSU HONDA 1'33.482 +1.163
20 Iker LECUONA SPA Red Bull KTM Tech 3 KTM 1'33.499 +1.180
21 Stefan BRADL GER Repsol Honda Team HONDA 1'33.686 +1.367
22 Bradley SMITH GBR Aprilia Racing Team Gresini APRILIA 1'33.757 +1.438

Kategorie Moto2 – 3. volný trénink
1 Joe ROBERTS USA Tennor American Racing KALEX 1'36.490
2 Marco BEZZECCHI ITA SKY Racing Team VR46 KALEX 1'36.600 +0.110
3 Augusto FERNANDEZ SPA EG 0,0 Marc VDS KALEX 1'36.828 +0.338
4 Sam LOWES GBR EG 0,0 Marc VDS KALEX 1'36.856 +0.366
5 Remy GARDNER AUS Onexox TKKR SAG Team KALEX 1'36.889 +0.399
6 Jorge NAVARRO SPA Termozeta Speed Up SPEED UP 1'36.970 +0.480
7 Jake DIXON GBR Petronas Sprinta Racing KALEX 1'37.116 +0.626
8 Stefano MANZI ITA MV Agusta Forward Racing MV AGUSTA 1'37.274 +0.784
9 Luca MARINI ITA SKY Racing Team VR46 KALEX 1'37.296 +0.806
10 Marcos RAMIREZ SPA Tennor American Racing KALEX 1'37.311 +0.821
11 Hector GARZO SPA Flexbox HP 40 KALEX 1'37.312 +0.822
12 Simone CORSI ITA MV Agusta Forward Racing MV AGUSTA 1'37.419 +0.929
13 Jorge MARTIN SPA Red Bull KTM Ajo KALEX 1'37.429 +0.939
14 Xavi VIERGE SPA Petronas Sprinta Racing KALEX 1'37.442 +0.952
15 Tetsuta NAGASHIMA JPN Red Bull KTM Ajo KALEX 1'37.496 +1.006
16 Nicolò BULEGA ITA Federal Oil Gresini Moto2 KALEX 1'37.524 +1.034
17 Aron CANET SPA Inde Aspar Team Moto2 SPEED UP 1'37.713 +1.223
18 Lorenzo BALDASSARRI ITA Flexbox HP 40 KALEX 1'37.794 +1.304
19 Thomas LUTHI SWI Liqui Moly Intact GP KALEX 1'37.795 +1.305
20 Hafizh SYAHRIN MAL Inde Aspar Team Moto2 SPEED UP 1'37.807 +1.317
21 Lorenzo DALLA PORTA ITA Italtrans Racing Team KALEX 1'37.837 +1.347
22 Somkiat CHANTRA THA IDEMITSU Honda Team Asia KALEX 1'37.958 +1.468
23 Marcel SCHROTTER GER Liqui Moly Intact GP KALEX 1'38.032 +1.542
24 Kasma DANIEL MAL Onexox TKKR SAG Team KALEX 1'38.280 +1.790
25 Fabio DI GIANNANTONIO ITA Termozeta Speed Up SPEED UP 1'38.283 +1.793
26 Bo BENDSNEYDER NED NTS RW Racing GP NTS 1'38.315 +1.825
27 Enea BASTIANINI ITA Italtrans Racing Team KALEX 1'38.339 +1.849
28 Edgar PONS SPA Federal Oil Gresini Moto2 KALEX 1'38.753 +2.263
29 Andi Farid IZDIHAR INA IDEMITSU Honda Team Asia KALEX 1'39.342 +2.852
30 Piotr BIESIEKIRSKI POL NTS RW Racing GP NTS 1'40.914 +4.424

Kategorie MotoE – Epole
1 Jordi TORRES SPA Pons Racing 40 ENERGICA 1'43.843
2 Matteo FERRARI ITA TRENTINO Gresini MotoE ENERGICA 1'44.172 +0.329
3 Mike DI MEGLIO FRA EG 0,0 Marc VDS ENERGICA 1'44.480 +0.637
4 Josh HOOK AUS OCTO Pramac MotoE ENERGICA 1'44.487 +0.644
5 Dominique AEGERTER SWI Dynavolt Intact GP ENERGICA 1'44.503 +0.660
6 Niccolo CANEPA ITA LCR E-Team ENERGICA 1'44.575 +0.732
7 Alejandro MEDINA SPA Openbank Aspar Team ENERGICA 1'44.656 +0.813
8 Xavier SIMEON BEL LCR E-Team ENERGICA 1'44.721 +0.878
9 Eric GRANADO BRA Avintia Esponsorama Racing ENERGICA 1'44.888 +1.045
10 Niki TUULI FIN Avant Ajo MotoE ENERGICA 1'45.053 +1.210
11 Tommaso MARCON ITA Tech 3 E-Racing ENERGICA 1'45.236 +1.393
12 Maria HERRERA SPA Openbank Aspar Team ENERGICA 1'45.558 +1.715
13 Xavi CARDELUS AND Avintia Esponsorama Racing ENERGICA 1'46.051 +2.208
14 Alessandro ZACCONE ITA TRENTINO Gresini MotoE ENERGICA 1'46.457 +2.614
15 Lukas TULOVIC GER Tech 3 E-Racing ENERGICA 1'46.497 +2.654
16 Jakub KORNFEIL CZE WithU Motorsport ENERGICA 1'47.356 +3.513
-------------------------
Alex DE ANGELIS RSM OCTO Pramac MotoE ENERGICA
Mattia CASADEI ITA Ongetta SIC58 Squadracorse ENERGICA

Kategorie Moto3 – 1. kvalifikace
1 Kaito TOBA JPN Red Bull KTM Ajo KTM 1'42.317
2 Dennis FOGGIA ITA Leopard Racing HONDA 1'42.353 +0.036
3 Ryusei YAMANAKA JPN Estrella Galicia 0,0 HONDA 1'42.444 +0.127
4 Gabriel RODRIGO ARG Kömmerling Gresini Moto3 HONDA 1'42.470 +0.153
5 Niccolò ANTONELLI ITA SIC58 Squadra Corse HONDA 1'42.627 +0.310
6 Tatsuki SUZUKI JPN SIC58 Squadra Corse HONDA 1'42.636 +0.319
7 Filip SALAC CZE Rivacold Snipers Team HONDA 1'42.796 +0.479
8 Davide PIZZOLI ITA BOE Skull Rider Facile Energy KTM 1'43.023 +0.706
9 Alonso LOPEZ SPA Sterilgarda Max Racing Team HUSQVARNA 1'43.117 +0.800
10 Yuki KUNII JPN Honda Team Asia HONDA 1'43.118 +0.801
11 Jeremy ALCOBA SPA Kömmerling Gresini Moto3 HONDA 1'43.226 +0.909
12 Riccardo ROSSI ITA BOE Skull Rider Facile Energy KTM 1'43.338 +1.021
13 Deniz ÖNCÜ TUR Red Bull KTM Tech 3 KTM 1'43.623 +1.306
14 Khairul Idham PAWI MAL Petronas Sprinta Racing HONDA 1'43.640 +1.323
15 Jason DUPASQUIER SWI CarXpert PruestelGP KTM 1'43.660 +1.343
16 Maximilian KOFLER AUT CIP Green Power KTM 1'43.886 +1.569
17 Barry BALTUS BEL CarXpert PruestelGP KTM 1'44.161 +1.844

Kategorie Moto3 – 2. kvalifikace
1 Jaume MASIA SPA Leopard Racing HONDA 1'41.399
2 Albert ARENAS SPA Gaviota Aspar Team Moto3 KTM 1'41.419 +0.020
3 John MCPHEE GBR Petronas Sprinta Racing HONDA 1'41.846 +0.447
4 Raul FERNANDEZ SPA Red Bull KTM Ajo KTM 1'41.856 +0.457
5 Sergio GARCIA SPA Estrella Galicia 0,0 HONDA 1'41.920 +0.521
6 Gabriel RODRIGO ARG Kömmerling Gresini Moto3 HONDA 1'41.947 +0.548
7 Tony ARBOLINO ITA Rivacold Snipers Team HONDA 1'41.962 +0.563
8 Ayumu SASAKI JPN Red Bull KTM Tech 3 KTM 1'41.982 +0.583
9 Romano FENATI ITA Sterilgarda Max Racing Team HUSQVARNA 1'42.190 +0.791
10 Celestino VIETTI ITA SKY Racing Team VR46 KTM 1'42.363 +0.964
11 Dennis FOGGIA ITA Leopard Racing HONDA 1'42.383 +0.984
12 Darryn BINDER RSA CIP Green Power KTM 1'42.539 +1.140
13 Andrea MIGNO ITA SKY Racing Team VR46 KTM 1'42.544 +1.145
14 Stefano NEPA ITA Gaviota Aspar Team Moto3 KTM 1'42.597 +1.198
15 Carlos TATAY SPA Reale Avintia Moto3 KTM 1'43.112 +1.713
16 Kaito TOBA JPN Red Bull KTM Ajo KTM 1'43.305 +1.906
-------------------------
Ryusei YAMANAKA JPN Estrella Galicia 0,0 HONDA
Ai OGURA JPN Honda Team Asia HONDA

Kategorie MotoGP – 4. volný trénink
1 Fabio QUARTARARO FRA Petronas Yamaha SRT YAMAHA 1'32.528
2 Franco MORBIDELLI ITA Petronas Yamaha SRT YAMAHA 1'32.533 +0.005
3 Maverick VIÑALES SPA Monster Energy Yamaha MotoGP YAMAHA 1'32.563 +0.035
4 Valentino ROSSI ITA Monster Energy Yamaha MotoGP YAMAHA 1'32.666 +0.138
5 Pol ESPARGARO SPA Red Bull KTM Factory Racing KTM 1'32.719 +0.191
6 Danilo PETRUCCI ITA Ducati Team DUCATI 1'32.799 +0.271
7 Takaaki NAKAGAMI JPN LCR Honda IDEMITSU HONDA 1'32.878 +0.350
8 Jack MILLER AUS Pramac Racing DUCATI 1'32.972 +0.444
9 Miguel OLIVEIRA POR Red Bull KTM Tech 3 KTM 1'33.032 +0.504
10 Cal CRUTCHLOW GBR LCR Honda CASTROL HONDA 1'33.057 +0.529
11 Andrea DOVIZIOSO ITA Ducati Team DUCATI 1'33.068 +0.540
12 Francesco BAGNAIA ITA Pramac Racing DUCATI 1'33.081 +0.553
13 Brad BINDER RSA Red Bull KTM Factory Racing KTM 1'33.171 +0.643
14 Joan MIR SPA Team SUZUKI ECSTAR SUZUKI 1'33.207 +0.679
15 Aleix ESPARGARO SPA Aprilia Racing Team Gresini APRILIA 1'33.267 +0.739
16 Alex MARQUEZ SPA Repsol Honda Team HONDA 1'33.302 +0.774
17 Johann ZARCO FRA Esponsorama Racing DUCATI 1'33.345 +0.817
18 Alex RINS SPA Team SUZUKI ECSTAR SUZUKI 1'33.361 +0.833
19 Bradley SMITH GBR Aprilia Racing Team Gresini APRILIA 1'33.523 +0.995
20 Stefan BRADL GER Repsol Honda Team HONDA 1'33.652 +1.124
21 Tito RABAT SPA Esponsorama Racing DUCATI 1'33.877 +1.349
22 Iker LECUONA SPA Red Bull KTM Tech 3 KTM 1'34.014 +1.486

Kategorie MotoGP – 1. kvalifikace
1 Danilo PETRUCCI ITA Ducati Team DUCATI 1'31.952
2 Francesco BAGNAIA ITA Pramac Racing DUCATI 1'32.054 +0.102
3 Takaaki NAKAGAMI JPN LCR Honda IDEMITSU HONDA 1'32.179 +0.227
4 Joan MIR SPA Team SUZUKI ECSTAR SUZUKI 1'32.187 +0.235
5 Aleix ESPARGARO SPA Aprilia Racing Team Gresini APRILIA 1'32.539 +0.587
6 Alex RINS SPA Team SUZUKI ECSTAR SUZUKI 1'32.757 +0.805
7 Brad BINDER RSA Red Bull KTM Factory Racing KTM 1'32.766 +0.814
8 Alex MARQUEZ SPA Repsol Honda Team HONDA 1'32.774 +0.822
9 Bradley SMITH GBR Aprilia Racing Team Gresini APRILIA 1'32.833 +0.881
10 Iker LECUONA SPA Red Bull KTM Tech 3 KTM 1'32.859 +0.907
11 Stefan BRADL GER Repsol Honda Team HONDA 1'32.861 +0.909
12 Tito RABAT SPA Esponsorama Racing DUCATI 1'33.610 +1.658

Kategorie MotoGP – 2. kvalifikace
1 Fabio QUARTARARO FRA Petronas Yamaha SRT YAMAHA 1'31.315
2 Jack MILLER AUS Pramac Racing DUCATI 1'31.537 +0.222
3 Danilo PETRUCCI ITA Ducati Team DUCATI 1'31.674 +0.359
4 Cal CRUTCHLOW GBR LCR Honda CASTROL HONDA 1'31.686 +0.371
5 Maverick VIÑALES SPA Monster Energy Yamaha MotoGP YAMAHA 1'31.719 +0.404
6 Andrea DOVIZIOSO ITA Ducati Team DUCATI 1'31.722 +0.407
7 Francesco BAGNAIA ITA Pramac Racing DUCATI 1'31.752 +0.437
8 Pol ESPARGARO SPA Red Bull KTM Factory Racing KTM 1'31.795 +0.480
9 Johann ZARCO FRA Esponsorama Racing DUCATI 1'31.832 +0.517
10 Valentino ROSSI ITA Monster Energy Yamaha MotoGP YAMAHA 1'31.889 +0.574
11 Franco MORBIDELLI ITA Petronas Yamaha SRT YAMAHA 1'31.891 +0.576
12 Miguel OLIVEIRA POR Red Bull KTM Tech 3 KTM 1'32.009 +0.694

Kategorie Moto2 – 1. kvalifikace
1 Enea BASTIANINI ITA Italtrans Racing Team KALEX 1'36.731
2 Thomas LUTHI SWI Liqui Moly Intact GP KALEX 1'36.915 +0.184
3 Aron CANET SPA Inde Aspar Team Moto2 SPEED UP 1'37.121 +0.390
4 Fabio DI GIANNANTONIO ITA Termozeta Speed Up SPEED UP 1'37.325 +0.594
5 Marcel SCHROTTER GER Liqui Moly Intact GP KALEX 1'37.411 +0.680
6 Nicolò BULEGA ITA Federal Oil Gresini Moto2 KALEX 1'37.415 +0.684
7 Lorenzo DALLA PORTA ITA Italtrans Racing Team KALEX 1'37.432 +0.701
8 Tetsuta NAGASHIMA JPN Red Bull KTM Ajo KALEX 1'37.512 +0.781
9 Hafizh SYAHRIN MAL Inde Aspar Team Moto2 SPEED UP 1'37.579 +0.848
10 Somkiat CHANTRA THA IDEMITSU Honda Team Asia KALEX 1'37.779 +1.048
11 Edgar PONS SPA Federal Oil Gresini Moto2 KALEX 1'37.830 +1.099
12 Lorenzo BALDASSARRI ITA Flexbox HP 40 KALEX 1'37.907 +1.176
13 Bo BENDSNEYDER NED NTS RW Racing GP NTS 1'37.984 +1.253
14 Andi Farid IZDIHAR INA IDEMITSU Honda Team Asia KALEX 1'38.533 +1.802
15 Kasma DANIEL MAL Onexox TKKR SAG Team KALEX 1'38.863 +2.132
16 Piotr BIESIEKIRSKI POL NTS RW Racing GP NTS 1'39.947 +3.216

Kategorie Moto2 – 2. kvalifikace
1 Joe ROBERTS USA Tennor American Racing KALEX 1'36.256
2 Sam LOWES GBR EG 0,0 Marc VDS KALEX 1'36.343 +0.087
3 Remy GARDNER AUS Onexox TKKR SAG Team KALEX 1'36.449 +0.193
4 Jorge MARTIN SPA Red Bull KTM Ajo KALEX 1'36.522 +0.266
5 Marco BEZZECCHI ITA SKY Racing Team VR46 KALEX 1'36.577 +0.321
6 Luca MARINI ITA SKY Racing Team VR46 KALEX 1'36.668 +0.412
7 Xavi VIERGE SPA Petronas Sprinta Racing KALEX 1'36.737 +0.481
8 Jake DIXON GBR Petronas Sprinta Racing KALEX 1'36.826 +0.570
9 Enea BASTIANINI ITA Italtrans Racing Team KALEX 1'36.840 +0.584
10 Stefano MANZI ITA MV Agusta Forward Racing MV AGUSTA 1'36.877 +0.621
11 Fabio DI GIANNANTONIO ITA Termozeta Speed Up SPEED UP 1'36.879 +0.623
12 Aron CANET SPA Inde Aspar Team Moto2 SPEED UP 1'36.881 +0.625
13 Simone CORSI ITA MV Agusta Forward Racing MV AGUSTA 1'36.930 +0.674
14 Thomas LUTHI SWI Liqui Moly Intact GP KALEX 1'36.947 +0.691
15 Augusto FERNANDEZ SPA EG 0,0 Marc VDS KALEX 1'37.014 +0.758
16 Hector GARZO SPA Flexbox HP 40 KALEX 1'37.277 +1.021
17 Marcos RAMIREZ SPA Tennor American Racing KALEX 1'37.335 +1.079
18 Jorge NAVARRO SPA Termozeta Speed Up SPEED UP 1'37.556 +1.300

Kategorie MotoE – 1. závod
1 Jordi TORRES SPA Pons Racing 40 ENERGICA 5 kol / 8'43.391
2 Mike DI MEGLIO FRA EG 0,0 Marc VDS ENERGICA +0.116
3 Niki TUULI FIN Avant Ajo MotoE ENERGICA +0.557
4 Josh HOOK AUS OCTO Pramac MotoE ENERGICA +1.925
5 Tommaso MARCON ITA Tech 3 E-Racing ENERGICA +4.296
6 Eric GRANADO BRA Avintia Esponsorama Racing ENERGICA +4.590
7 Maria HERRERA SPA Openbank Aspar Team ENERGICA +6.514
8 Alejandro MEDINA SPA Openbank Aspar Team ENERGICA +6.201
9 Alessandro ZACCONE ITA TRENTINO Gresini MotoE ENERGICA +11.875
10 Lukas TULOVIC GER Tech 3 E-Racing ENERGICA +12.419
11 Xavi CARDELUS AND Avintia Esponsorama Racing ENERGICA +13.262
12 Alex DE ANGELIS RSM OCTO Pramac MotoE ENERGICA +14.087
13 Jakub KORNFEIL CZE WithU Motorsport ENERGICA +23.207
14 Dominique AEGERTER SWI Dynavolt Intact GP ENERGICA +59.643
-----------------------
DNF Matteo FERRARI ITA TRENTINO Gresini MotoE ENERGICA
DNF Niccolo CANEPA ITA LCR E-Team ENERGICA
DNF Xavier SIMEON BEL LCR E-Team ENERGICA
DNS Mattia CASADEI ITA Ongetta SIC58 Squadracorse ENERGICA