vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Jonathan Rea do Petronasu v MotoGP?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Jonathan Rea do Petronasu v MotoGP?
25.07.2021
 

Dle zákulisních informací je Jonathan Rea jednám z jezdců, se kterým Petronas Yamaha jedná o obsazení místa Valentina Rossiho.


Pokračování Valentina Rossiho u satelitního týmu Petronas Yamaha pro sezonu 2022 se v současné situaci zdá být již téměř vyloučeno, ale i přesto tým pod vedením Razlana Razaliho musí stále čekat na definitivní rozhodnutí devítinásobného mistra světa. 

Dle zákulisních informací ovšem již probíhají jednání s několika jezdci, kteří by v případě odchodu Valentina mohli zaujmout místo na druhém satelitním motocyklu Yamahy v příští sezoně.

Tým Petronas Yamaha by tak aktuálně měl hovořit se třemi jezdci, kdy všichni pocházejí ze šampionátu Mistrovství světa Superbiků Mezi tyto varianty patří Toprak Razgatlioglu a Garett Gerloff, dle nejnovějších informací byl osloven i Jonathan Rea.

Ten tuto informaci sice nepotvrdil, zároveň ale řekl, že na takovou nabídku by velmi pravděpodobně kývnul.

„Aktuálně se cítím lépe, než kdykoliv předním, a je to vidět i na výsledcích. Myslím si, že jsem nyní na nejvyšším bodu mé kariéry a MotoGP byl vždy můj sen, nikdy neříkejte nikdy,“ řekl Jonathan Rea.