KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Marini a Bezzechi natěšeni na start sezony

Foto: Mooney VR46 Racing Team
Marini a Bezzechi natěšeni na start sezony
22.03.2023
 

Po opravdu pozitivní předsezónní přípravě je před dvojici Mooney VR46 Racing Team první závod roku.


Opona se zvedá nad sezónou MotoGP 2023: šampionát začíná podle struktury se sprintem a poté závodem, a pro jezdce týmu Mooney VR46 Racing Lucu Mariniho a Marca Bezzecchiho to bude start do sezony plné očekávání.
Po velkém zlepšení ve finále sezony, velmi rychlém ve Valencii loni v listopadu a skutečně pohodovém v testech v Sepangu a Portimau, čelí Luca tomuto prvnímu kolu roku 2023 se sebevědomím. Jakmile se dostane do rytmu nového rozpisu, bude moci maximálně využít předností své Ducati.
Marco, který je vždy ve vleku nejsilnějších borců, jako bývalý nováček přesvědčil v posledním testu právě zde v Portugalsku. Na okruh v Algarve se vrací s dalším rokem zkušeností na bedrech pro boj o obě závodní vzdálenosti.

Luca Marini
„První GP je vždy výjimečná, letos možná ještě víc. Čeká nás nejbojovnější sezona v historii, úroveň je velmi vysoká a také nově se sprintem a následným závodem, což nám přinese mnoho emocí. Jsem šťastný, cítím se dobře, předsezóna byla opravdu produktivní a s Ducati jsem se hned cítil v pohodě. Jsme připraveni, jako tým máme skvělou příležitost vytěžit z těchto prvních týdnů maximum a pak v průběhu sezony dosáhnout ambiciózních cílů.“

Marco Bezzecchi
„Čekání je u konce Jsem šťastný, že jsem se vrátil na trať prvního závodu, s rokem zkušeností navíc na svých bedrech a po sérii velmi pozitivních testů. S novou motorkou jsem okamžitě pocítil rozdíl, zejména co se týče plynu a aerodynamiky. Cítím se dobře. Nemůžu se dočkat, až vyzkouším nový rozpis, nebude snadné si na něj zvyknout, ale jsem si jistý, že mohu být konkurenceschopný na obou vzdálenostech.“