KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. října do 9. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Marquez trénuje a je v kontaktu s týmem

Foto: Honda
Marquez trénuje a je v kontaktu s týmem
10.08.2022
 

Rekonvalescence Marca Marqueze pokračuje dobře, Marc zintenzivňuje svůj trénink a začíná plánovat budoucnost, přičemž je v neustálém kontaktu s týmem Repsol Honda.


Deset týdnů po operaci jezdec týmu Repsol Honda Marc Marquez pokračuje ve zlepšování svého stavu. Po několika týdnech odpočinku a lehké fyzioterapii se rutina jezdce s číslem 93 začíná opět zintenzivňovat. Marquez často navštěvuje posilovnu, aby si během rekonvalescence udržel celkovou kondici, a nyní začal pracovat na posilování pravé ruky. Neustále úzce spolupracuje se svým týmem lékařů, fyzioterapeutů a poradců a celý proces pečlivě sleduje a řídí.

Jeho současný tréninkový režim se zaměřuje na běh, plavání a odporový trénink v posilovně. Každý týden se pomalu přidává zátěž a odpor, aby se zvýšila síla a tělo nebylo příliš zatěžováno.

"Krok za krokem se cítím lépe a kost se dobře hojí, což je ta nejlepší zpráva ze všech. Stále jsme v rehabilitačním režimu. Tvrdě pracuji na kardio stránce, abych se pokusil být připraven. Na konci srpna mě čeká další lékařská kontrola, od ní můžeme udělat další krok s rehabilitací a začít opravdu tlačit a budovat svaly. Některé dny jsou lepší než jiné, ale to vše je součástí cesty. Jsem optimistický, ale nechci příliš mluvit o termínech, dokud nebudeme mít tuto kontrolu - není čas příliš tlačit na pilu. Na takové pocity jsem čekal dlouho," přemítal Marquez.

"Byl to boj, nejsou to dva dny nebo dva měsíce, co jsem bojoval, jsou to dva roky," pokračoval. "Loni jsem takhle vyhrál několik závodů, ale hodně jsem se trápil. V Jerezu jsem si uvědomil, že se musí něco změnit. Bylo to těžké a je to těžké i teď po psychické stránce - ne proto, že bych nezávodil, ale proto, že máte pořád pochybnosti o rameni. Nemůžu jít na další operaci. Jsem přesvědčený, že tahle bude dobrá, ale tyhle myšlenky jsou vzadu v hlavě pořád."

Marquez nevěnuje pozornost pouze vývoji svého těla, ale zůstává hluboce zainteresován a zapojen do vývoje Hondy RC213V. Vzhledem k tomu, že Stefan Bradl nadále kombinuje své testovací povinnosti s výměnou sedla #93, je Marquez s Němcem v neustálém kontaktu, aby plně pochopil současný motocykl a jeho vývoj.

"Honda se nachází v kritickém okamžiku. Hodně mluvím se svým týmem a snažím se pochopit motorku 2022, situaci a to, co se děje. Proto pojedu do Rakouska, abych si se všemi promluvil a setkal se s pracovníky HRC z Japonska, abychom pracovali na budoucnosti. Všichni pracujeme společně, společně vyhráváme, společně prohráváme a společně se vrátíme. Hodně mluvím i se Stefanem Bradlem, se Santi pracujeme společně a testujeme věci - oba vědí, jak jezdím. V Mugellu jsem řekl, že budu doma, ale chci zůstat ve spojení. Při předchozím působení jsem se příliš odpojil a chci se zapojit, abych měl po návratu všechno čerstvé."

Marquez se zúčastní příští Grand Prix v Rakousku, aby se znovu spojil s týmem Repsol Honda a začal tvořit plán pro budoucnost.

Video

Marc Márquez keeps progressing after 10 weeks of recovery
Recovery continues to progress well for Marc Márquez as he increases his training and starts to plan for the future, keeping in constant contact with the Repsol Honda Team.