vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Materiál z Kataru je zpět

Text: jnyk, Zdroj: TZ Dorna
Materiál z Kataru je zpět
23.04.2020
 

Po více než měsíci od prvního závodu letošního roku se Dorně podařilo dostat veškerý materiál zpět do Španělska.


I když od prvního závodu letošní sezony šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů na katarském okruhu Losail uplynul více než měsíc, teprve nyní doběhly veškeré logistické operace na návrat materiálu zpět do Evropy.

Běžně samozřejmě bývá vše plánováno mnohem pružněji, nicméně zrušení následujících Grand Prix bylo zásadním zásahem do všech plánů a Dorna se společně s týmy rozhodla přepravit veškerý materiál zpět do Evropy. 

Na přepravě materiálu týmů Moto3, Moto2 i MotoGP, které v Kataru sice nejelo, ale materiál zde zůstal po předešlých testech, stejně tak jako materiálu Dorny a dalšího potřebného vybavení, se podílelo celkem 5 nákladních letadel. 

Po dobu „čekání na přepravu“ byl veškerý materiál uskladněn na letišti Hamad International Airport ve skladech letecké společnosti Qatar Airways, která následně po částech přepravovala všechen materiál zpět do Evropy.

Část letů byla operována do na začátku dubna do španělské Zaragozy a Barcelony, ten finální proběhl teprve 22. dubna, čímž byl veškerý materiál dopraven zpět. Nyní bude většina uschována ve skladech v Katalánsku, část materiálu bude přepravena přímo k jednotlivým týmům.