CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rins na závěr patnáctý nejrychlejší

Foto: LCR Honda MotoGP
Rins na závěr patnáctý nejrychlejší
15.03.2023
 

Alex Rins dokončil poslední předsezónní test v Portimau, Takaaki Nakagami je stejně jako Španěl připraven na start sezony MotoGP 2023.


Na Autodromo do Algarve skončil poslední test před začátkem sezony pro Alexe Rinse a tým LCR Honda CASTROL. Navzdory konečnému umístění ve výsledkové tabulce (15. místo; 1:38,782) je třeba vyzdvihnout některé pozitivní prvky, protože Alex přiznává, že se cítí na motocyklu pohodlněji a je spokojenější s tím, jak s ním dokáže zacházet. Rins a jeho personál testovali několik položek, které přinesla HRC a celkově jsou s provedenými kroky spokojeni. Stále je zde značný prostor pro zlepšení, ale cesta je po testu v Portimau jasnější.
Také Takaaki Nakagami a tým LCR Honda IDEMITSU navzdory konečnému umístění ve výsledkové listině (20. místo; 1:39,309) vyzdvihl některé pozitivní prvky, neboť Nakagami zaznamenal během druhého a posledního dne testů výrazné zlepšení. Od začátku se Takaaki snažil najít cit na motorce a přiznává, že se na ní ještě musí cítit pohodlněji. Nicméně po testování některých evolučních dílů, které přivezlo HRC, zejména druhý den, věří, že v některých oblastech je potenciál a prostor pro zlepšení, které by jezdci i personálu pomohly udělat další krok vpřed.
Předsezóna je oficiálně u konce, další zastávkou bude úvodní kolo sezóny 2023 na stejném místě, tedy na okruhu Portimao.

Alex Rins
„Po předsezónní přípravě jsem spokojený. Od Sepangu jsme udělali krok vpřed a práce s novými díly v Portimau mi pomohla pochopit naši současnou situaci. Soustředil jsem se na jejich testování, abych HRC poskytl užitečné informace. Hlavní je, že jsme se zlepšili, a to je rozhodující. Chci poděkovat celému týmu, protože odvedl skvělou práci.“

Takaaki Nakagami
„Tři dny v Sepangu a dva dny tady nebyly snadné, ale dnes je z hlediska časů na kolo vše velmi těsné, odstup se snížil a my jsme udělali krok vpřed. Zpětná vazba s motorkou je lepší, ale jak motorka, tak já se musíme zlepšit. Během závodního víkendu bychom mohli udělat další krok vpřed, takže budeme pracovat dál. Tým odvedl jako vždy dobrou práci“