vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Rossi: Cílem je dál závodit

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Rossi: Cílem je dál závodit
26.04.2020
 

Valentino Rossi prohlásil, že s ohledem na vývoj letošní sezony je jeho cílem závodit i v roce 2021.


I když Valentino Rossi zvažoval, že by již na konci letošní sezony ukončil svoji závodnickou kariéru, s ohledem na současnou situaci a doposud neodstartovanou sezonu 2020 začíná devítinásobný mistr světa měnit názor.
Jak Valentino prozradil v jednom z rozhovorů, je možné, že se letos nepojedou vůbec žádné závody, a to by nepovažoval jako důstojnou cestu k ukončení kariéry. Proto také přiznal, že jeho plánem je závodit i v příštím roce a poté velmi pravděpodobně kariéru ukončit.  

„Jsem v obtížné situaci. Mým cílem je i nadále pokračovat, stále cítím velkou motivaci, ale chtěl jsem si ověřit, jak na tom budu výsledkově. Chtěl jsem si dát 5 až 6 závodů a poté udělat rozhodnutí ohledně budoucnosti, problémem ale je skutečnost, že kvůli viru se nyní nezávodí. Jsem tedy v situaci, kdy budu muset udělat rozhodnutí bez jediného odjetého závodu. Optimistický scénář počítá se závody v srpnu nebo září, ale já budu muset učinit rozhodnutí dříve. Je také pravdou, že letošní sezonu bych nepovažoval jako důstojný poslední rok v šampionátu, bylo by lepší závodit ještě příští rok a poté skončit,“ řekl Valentino Rossi