KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. října do 9. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Suzuki pokračuje v nevýrazných výsledcích

Foto: Suzuki
Suzuki pokračuje v nevýrazných výsledcích
09.08.2022
 

Ani v GP Británie se piloti Suzuki neprosadili na pódiové pozice.


Okruh Silverstone je pro Suzuki obvykle šálkem čaje, ale letošní závod byl pro modrý tým dalším náročným dnem, přestože Alex Rins předváděl fantastické tempo.
Závodní pole MotoGP a 41 000 přítomných fanoušků přivítala překvapivě teplá trať, na které před startem závodu na 20 kol dosahovaly teploty až 44°C. Rins skvěle odstartoval a z 11. místa na startovním roštu se dostal na pátou pozici, zatímco Joan Mir se brzy dostal na osmé místo. Skvělý předjezdec Bagnaia vynesl Rinse na čtvrté místo a do konce pátého kola se posunul na druhé místo - částečně díky Quartararově penalizaci a Zarcově havárii. Jakmile se však Rins dostal na tuto pozici, ukázal svou sílu. Okamžitě zajel nejrychlejší kolo, o kolo později převzal vedení v závodě a vytvořil si náskok sedm desetin sekundy.
Mir se usilovně snažil usadit v rytmu a stoupat vzhůru, ale zatímco byl na osmém místě a blízko těm kolem sebe, ztratil přední část svého GSX-RR a v sedmé zatáčce vypadl ze závodu. Naštěstí se mu nic nestalo.
Poté, co si šest kol držel slušný náskok, se pět kol před koncem Rins propadl na třetí místo. Přestože se zpočátku držel blízko dvojice Ducati před sebou, náhlý pokles kvality tvrdé zadní pneumatiky znemožnil odhodlanému jezdci odrážet útoky soupeřů. Do šachovnicové vlajky se Alex propadl na sedmé místo, sice bral užitečné body, ale pochopitelně byl zklamaný, že se neudržel na stupních vítězů.

Alex Rins
„Když jsem se vrátil do boxu, cítil jsem se trochu zničený, takový výsledek jsem opravdu nečekal. Během závodu jsem jel tak hladce a dobře jsem ovládal plyn, moc jsem neklouzal, ani když jsem byl ve vedení. Ale pak, jak závod pokračoval, jsem hodně bojoval s nedostatkem trakce zadní části motocyklu. Chci zkontrolovat situaci s pneumatikou, protože jsem nečekal, že tak rychle ztratím tolik pozic. Alespoň jsem tu nasbíral nějaké body a budu se soustředit na další závod.“

Joan Mir
„Teplota na trati byla dnes vyšší než v předchozích dnech a myslím, že díky tomu, že jsem jel ve skupině, jsem přehřál přední pneumatiku více, než bych si přál - to mohlo být příčinou mého pádu. Snažil jsem se dostat kolem pneumatiky trochu čerstvého vzduchu, ale skupina byla intenzivní. Pocit z jízdy byl celkově docela dobrý a moje tempo nebylo špatné, ale stále se dá zlepšit. Vím, že jsem v některých sektorech ztrácel kvůli nedostatku přilnavosti, takže budeme dál pracovat na motorce a těšit se na Rakousko.“