nzi-2020
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Zůstane Quartararo u Petronasu i pro 2021?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Zůstane Quartararo u Petronasu i pro 2021?
09.04.2020
 

Jak prohlásil manažer týmu Petronas Yamaha, pak by byla celá letošní sezona zrušena, bude bojovat za to, aby Quartararo u týmu zůstal i pro rok 2021.


Ještě před vypuknutím pandemie koronaviru a podepsal francouzský závodník Fabio Quartararo smlouvu s továrním týmem Yamahy, která mu garantovala pro rok 2021 přestup na místo Valentina Rossiho. Nakonec možná ale bude vše úplně jinak…

Na nejvyšších místech Dorny se totiž již otevřeně kalkuluje i s krajní variantou, že by byla celá letošní sezona jednoznačně zrušena. V takovém případě ale prohlásil manažer týmu Petronas Yamaha, pan Razzlan Razali, že by bojoval o setrvání Quartarara i pro rok 2021 v jeho týmu.

„Očekávám, že s Yamahou o této variantě budeme jednat a já budu o Fabia bojovat. Pokud by měla být letošní sezona kompletně vyškrtnutá, měli bychom všechny letošní smlouvy prodloužit na příští sezonu. Budeme bojovat za to, aby Fabio v našem týmu odjel svoji druhou sezonu a až poté přešel do továrního týmu,“ řekl Razzlan Razali.

Tato varianta by se samozřejmě hodila i Rossimu, který by si mohl ještě příští rok ponechat na rozhodnutí o své budoucnosti a tuto sezonu strávit v továrním týmu.