vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Karla Haniku limitovalo zápěstí

Zdroj a foto: facebook.com/Karel-Hanika
Karla Haniku limitovalo zápěstí
25.04.2019
 

Nedoléčené zranění zápěstí limitovala Karla Haniku během závodu v Le Mans.


Tahounem českého týmu Fany Gastro BMW Motorrad - by Mercury byl brněnský závodník Karel Hanika. Někdejší hvězda Red Bull Rookies Cupu a účastník Grand Prix, potvrdil svou rychlost, nicméně jak den po projetí cílem závodu na 24 hodin v Le Mans přiznal, že byl jeho výkon limitován nedoléčeným zraněním pravého zápěstí, kvůli kterému musel během svých stintů měnit tempo jízdy.

„Ahoj všichni, píšu z domu, až jsem se dal dohromady po náročným závodě v Le Mans. Nakonec jsme urvali 11. místo po problémech v druhé hodině závodu, když jsme se propadli až za 50. pozici, ale pak až do konce nikdo neudělal žádnou chybu a motorka fungovala jak měla.
Před závodem samotným jsme měli trochu problémy s gripem a všichni tři jsme skončili na zemi, ale trochu jsme změnili nastavení a v závodě už to bylo lepší, hlavně v noci kdy jsme byli silnější díky chladnějším teplotám.
Mě celý závod provázely bolesti mého pravého zápěstí, které jsem ještě nestihl úplně doléčit. Byl jsem vždycky schopný odjet +-20kol v mým nejlepším tempu a pak jsem musel zvolnit abych dokončil stint, protože to už bolelo fakt příšerně. Do toho jsem měl celý týden chřipku, takže i proto to byl asi nejtěžší závod jaký jsem kdy jel. Jsem rád, že je to za náma.
Díky moc týmu, kolegům, rodině, sponzorům a fanouškům za podporu“