vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Maco Kuzma chce v Sepangu top10

Foto: Petr Štola
Maco Kuzma chce v Sepangu top10
17.10.2019
 

Majitel týmu Maco Racing chce v Sepangu bojovat o nejlepší desítku, v týmu bude mít Pawla Szkopka, Jamese Elissona a zřejmě i českého závodníka.


Jednou z ikon paddocku české silnice je i Bratislavan Martin Kuzma, majitel týmu Maco Racing. Ten samozřejmě nemohl chybět ani na Ceně Slovenska, i když na okruh přijel až v pozdním odpoledni sobotního dne. Důvodem jeho páteční a částečně i sobotní absence, bylo balení materiálu na cestu do dalekého Sepangu, kde jeho tým uprostřed prosince nastoupí k druhému podniku Mistrovství světa Endurance. Nemohli jsme se tedy Maca nezeptat na aktuální info ohledně asijské cesty jeho formace.

Martin Kuzma
„Do Sepangu máme nějaký plán. Máme potvrzené Pavla Szkopka a Jamese Ellisona. Třetí jezdec je stále otevřený. Možná potěšíme české a slovenské fanoušky, uvidíme, jak se to vyvine, je to ještě stále až za dva měsíce. Podle toho se také připravujeme, ale Ellison a Szkopek jsou jistí. Motocykly se ve středu odeslaly do Malajsie. Nyní máme nějaké dva měsíce čas na relax, po té těžké sezoně. Pokračujeme dále. A s čím bychom byli spokojeni? Jak říkám už několik let, naše pozice je mezi top pět a top deset. Je to jasně dané, nejprve všechny tovární týmy a pak bojujeme my, soukromé týmy, které tam jsou dlouhé roky. Když se podaří něco více, budeme šťastný. Takže top pět až deset, to jsou naše stálé pozice, které chceme obhajovat.“