vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Pole position pro YART, Hanika nejrychlejší

Foto: FIM-EWC
Pole position pro YART, Hanika nejrychlejší
16.07.2021
 

YART-Yamaha Official EWC Team ovládl druhou kvalifikaci a obsadil první místo na startovním roštu vytrvalostního závodu v Estorilu


YART-Yamaha Official EWC Team byl dnes ráno ve druhé kvalifikaci velmi silný. Karel Hanika překonal kvalifikační rekord Markuse Reiterbergera z roku 2020. Český jezdec tovární Yamahy zajel působivé nejrychlejší kolo za 1:37,674 těsně před svým týmovým kolegou Marvinem Fritzem s časem 1:37,857. Byli to jediní dva jezdci, kteří se v těchto trénincích dostali pod hranici 1:38.

Průměr tří nejrychlejších časů týmu znamenal, že YART-Yamaha Official EWC Team dominoval s téměř sekundovým náskokem před BMW Motorrad World Endurance Team a Yoshimura SERT Motul.

F.C.C. TSR Honda France odstartuje ze čtvrtého místa před Tati Teamem Beringer Racing, který patří mezi nejlepší i přes absenci Alana Techera, a VRD Igol Experiences. Poslední dva jmenované týmy, oba nezávislé týmy, jsou před dvěma továrními týmy ERC Endurance-Ducati a Webike SRC Kawasaki France Trickstar.

V kategorii Superstock je první ve třídě na startovním roštu tým BMRT 3D Maxxess Nevers, bude zítra (v sobotu) startovat z 9. pozice před týmem Moto Ain. Dalšími soupeři o vítězství v kategorii Superstock, kteří jsou dobře umístěni na startovním roštu, jsou Team 33 Louit April Moto, Wójcik Racing Team a National Motos.

Po haváriích ve včerejším (čtvrtečním) tréninku museli kvůli zraněním odstoupit dva jezdci. Dominika Vincona v sedle BMW Teamu LRP Poland nahradí Nigel Walraven. Co se týče pilotů týmu Players, Axel Aynié a Arnaud de Kimpe budou muset při absenci Matthieu Thibaulta absolvovat dvanáctihodinovku jako dvojice.

Michal Filla se dne zlepšil na čas 1:41,864 a s Wójcik Racing Teamem bude startovat z 15. pozice.

Závod 12 hodin Estorilu bude v Portugalsku odstartován v sobotu v 9 hodin místního času (v 10 našeho letního času).

Výsledky kvalifikace zde....