Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.

Alpe Adria 2022 – Cremona

29.05.2022

Druhý díl šampionátu Alpe Adria 2021 se odehrál na italském okruhu Cremona.

V pořadí podnik šampionátu Alpe Adria se odjel na okruhu Cremona v Itálii, kde se v jednotlivých kategoriích představilo početné pole, nicméně pilotů, kteří se přihlásili do hodnocení Alpe Adrie, nebylo mnoho. V šestistovkách bojovalo o body pouze osm závodníků, v Superstock 1000 pět závodník, v Superbike sedm závodníků a v nejslabší třídě Supersport300 se přihlásilo sedm jezdců, ale z nich do kvalifikace nastoupili pouze čtyři piloti.

Dvě vítězství si v kategorii Supersport300 připsal český závodník Filip Juránek, který v sobotu i v neděli v hodnocení AAIMC vyhrál před domácím závodníkem Guido Bersellim. Na třetí pozici dojela dvakrát polská závodnice Patrycja Sowa.

V kategorii Superstock600 si sobotní vítězství v celkové klasifikaci připsal domácí Ivan Goi, který však do AAIMC nebodoval, takže z poháru za první místo se mohl radovat náš Vojta Schwarz, a to před Rumunem Denisem Muresanem a německým závodníkem Tobiasem Hinzem. V neděli závod celkově vyhrál Ital Luca Ottaviani, ale ani on do AAIMC nebodoval, takže v Alpe Adrii byl nejrychlejší opět náš Schwarz, který byl celkově dvanáctý. Na druhém místě AAIMC byl opět Rumun Muresan a na třetím opět Němec Hinze.

Ve třídě Superstock1000 v sobotu zvítězil Ital Roberto Anastasia, který ale nedělní závod nedokončil. Na druhém místě byl v sobotu náš Ladislav Chmelík, zatímco třetí byl Slovinec David Božić. V neděli si vítězství připsal Božić, druhý byl Láďa Chmelík a třetí švýcarský závodník Joscha Burri.

V nejsilnější třídě Superbike byl v sobotu i v neděli nejrychlejší domácí Luca Salvadori, který ale nebodoval do alpsko-jadranského šampionátu. V něm si po jednom vítězství připsali naši Michal Prášek a Michal Filla, když v sobotu zvítězil Prášek před Filou a v neděli Filla před Práškem. Dvakrát třetí za nimi dojel Hannes Schafzahl z Rakouska.