vr2020_950

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. listopadu do 4. prosince 2022.

Alpe Adria 2022 – Brno 2

02.10.2022

Na Masarykově okruhu v Brně skončil letošní šampionát Alpe Adria i Mistrovství ČR.

V pořadí šestý podnik šampionátu Alpe Adria se odjel na Masarykově okruhu v Brně.

Sobotní vítězství si v kategorii Supersport300 připsal italský závodník Guido Berselli, který dle dostupných výsledků ale narozdíl od celé sezony nebodoval do Mezinárodního Mistrovství ČR. Republikovým vítězem se tedy stal Gašper Hudovernik ze Slovinska, který do MČR plně bodoval i v neděli, kdy jako první jezdec celkové klasifikace závodu třístovek projel cílem Chorvat Karlo Gršić.

V kategorii Superstock600 byl dvakrát nejrychlejší Petr Svoboda, ale ten do šampionátu Alpe Adrie nebodovala, tak si dvakrát 25 bodů odvezl Francouz Enzo Boulom, který dojel v sobotu i v neděli vždy za naším jezdcem, který se vedle celkového vítězství v závodě radoval i z první pozice v Mistrovství ČR, a to dvakrát před navrátilcem do této třídy, Michalem Práškem. Z třetí pozice v hodnocení MČR se v sobotu radoval Filip Feigl, v neděli pak Jonáš Kocourek.

Ve třídě Superstock1000 v sobotu zvítězil Karel Pešek, v neděli ho dokázal napodobit Francouz Enzo Boulom. V hodnocení MČR v sobotu vyhrál Pešek před Ladislavem Chmelíkem, zatímco v neděli si pořadí vyměnili.

V nejsilnější třídě Superbike byl v sobotu i v neděli nejrychlejší zkušený český závodník Michal Filla, a to dvakrát před druhým Maďarem Balintem Kovaczem a třetím Hannesem Schafzahlem z Rakouska. Šlapanický jezdec ale nefiguruje (aktuálně během závodů) ve výsledkové listině hodnocení MČR, takže si řekněme, že 25 bodů do republikového hodnocení se v sobotu radoval Miloš Čihák, v neděli Michal Prášek.

Letošními šampióny Alpe Adria International Motorcycle Championship se stali Guido Berselli v kategorii Supersport300, Vojtěch Schwarz v kategorii Superstock 600, v kategorii Superstock1000 posledním závodem na svou stranu přesunul misku titulových vah Karel Pešek a český jezdec se radoval také v nejsilnější kategorii Superbike, kde dominoval Michal Filla

S pořadím v MMČR je to již složitější. Na něj si budeme muset počkat až na oficiální představení pořadí Autoklubem ČR, protože ve výsledkových listinách je několik nejasností, jako například to, že Patrycja Sowa a Guido Berselli bodovali do MČR celou sezonu, ale v Brně v českých výsledcích chybí a přitom oběma jde o náš titul. Podobně je na tom i Michal Filla v kategorii Superbike, ale i spousta jiných jezdců níže v pořadí ve výsledcích chybí, přestože v Brně jeli a zároveň bodovali i celou sezonu, stejně jako fakt, že někteří jezdci bodovali do MMČR pouze v neděli, přitom to, že jezdec bude bodovat do našeho šampionátu, se delegátovi hlásí při přejímce a doposud platilo pravidlo, že pokud se jezdec nahlásil, tak jeho výsledky do MMČR byly brány během všech tréninků, kvalifikací i závodů za celý víkend.