Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.

Filip Salač - zlatý double z italské Adrie

Tisková zpráva Filipa Salače
19.05.2015

O uplynulém víkendu, ve dnech 15. -17.05. team Dafit motoracing team společně s naším Filipem Salačem zahájil letošní závodní sezonu Alpe Adria Championship a ME Stock 250 na italském okruhu Adria International Raceway.

Páteční volné tréninky provázelo aprílové počasí, díky němuž jsme se rozhodli první dva vynechat. Do dalšího sice Filip nastoupil, ale už po odjetí první zatáčky musel svůj motocykl odstavit pro závadu na přední brzdě. Odjeli jsme tak pouze dva, dvacetiminutové odpolední tréninky, kdy počasí nebylo stále ideální, ale Filip jej musel využít alespoň pro načtení trati.

V sobotu se počasí umoudřilo, motocykl fungoval na výbornou a v dopolední qualifikaci si Filip vyjel celkové pole position. ( MOTO 3, Stock 250, 125 SP ) Tentýž den byl odstartován první závod, vypsán  byl na 14 kol při délce trati pouze 2, 657km.

Po vydařeném startu se Filip ujal celkového vedení, kdy ho překonal pouze  nestárnoucí domácí jezdec T.G. Gnani(Moto3). Závod tedy Salač dokončil celkově druhý, kdy ve své kategorii  zvítězil.

Nedělní závodní den byl opět zahájen ranním tréninkem, po kterém následovala druhá kvalifikace, ve které Filipovi další celkové pole position sebral v posledních minutách Gnani.

Druhý závod tohoto víkendu byl odstartován v čase 13:15 se stejným počtem kol. Po zhasnutí startovních světel se do čela závodu dostal O. Konig, kdy se hned po projetí první zatáčky ujal vedení Filip. Zanedlouho byl opět předjet  T.G. Gnanim , kdy cílem projel znovu celkově druhý. Svou třídu  Stock 250 Filip s velkým časovým náskokem vyhrál. Po pádu italského závodníka M. Torriniho dojel jako druhý O. Konig a třetí P. Svoboda. Stupně vítězů tak ovládli čeští jezdci a oběma klukům ještě jednou gratulujeme.

Filip Salač:
Z tohoto víkendu mám tak trochu smíšené pocity. Nejprve bych rád poděkoval majiteli teamu Davidovi Ouředníčkovi, protože mi umožnil účastnit se tohoto podniku. V teamu panovala pohodová atmosféra a tímto děkuju všem, co mi pomáhali a podporovali mě. Jen mě trochu mrzelo, že jsme celý víkend museli řešit spolu s ostatními jezdci naší třídy pravidla a technické věci ohledně motorek, namísto soustředění se na měřené tréninky a závody. Tímto bych chtěl poděkovat hlavně mým rodičům, kteří vše vyřizovali a drželi mě v psychické pohodě. Velké díky patří ještě jednou i mému tátovi, který mi připravoval motocykl. Závody jako takové hodnotím kladně a s klukama naší kategorie jsme si to myslím užili nejen na trati.:-) Oba závody jsem prakticky vyhrál stylem start – cíl  a tím mi tam chyběl ten správný adrenalin, protože v naší nově otevřené třídě Stock 250 bylo přihlášeno pouze 5 jezdců a já tu neměl sobě rovného konkurenta, se kterým bych si to rozdával. Tak snad příště. Děkujeme všem našim sponzorů a všem, co mi fandí.

Nyní už se Filip připravuje na druhý důležitý závod španělského mistrovství CEV, který se bude konat ve španělském Jerezu.