KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. srpna do 14. srpna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Jantulík za AMK Brno Circuit Junior Team

Text a foto: Petr Štola
Jantulík za AMK Brno Circuit Junior Team
18.03.2011
 

Kuba Jantulík pojede v letošní sezoně v juniorském týmu Automotodromu Brno.

 
Jak probíhala zimní příprava?
Letos jsme měli jiný kondiční plán, zaměřili jsme se na koordinaci a natahovací cvičení, jako například strečink. Udělali jsme to kvůli tomu, že vyzkoušením nových věcí chceme porovnat naší předchozí přípravu a touto a tím zjistit, jestli je tento druh přípravy opravdu účinnější.
 
Jak došlo ke spolupráci s Masarykovým okruhem?
Tohle vše má na starosti můj otec, já byl od něj pouze informovaný. Já o tomto nerozhodoval, jen jsem dostal otázku, zda bych to chtěl. Samozřejmě, že takováto nabídka se nedá odmítnout. Má odpověď byla jednoznačné „ano“. Jsem nesmírně rád, že za tento tým, tento tak prestižní tým, můžu jezdit.
 
Kdy budeš poprvé testovat svou novou motorku?
Bude to za několik dní na okruhu Eurospeedway Lausitz, nevím takhle z hlavy přesné datum, ale už to dlouho nebude trvat. Začíná vykukovat sluníčko, tak doufám, že to bude dobré.
 
S jakými cíli vstoupíš do letošního šampionátu IDM?
Nechci si dávat přesné cíle, ale chci samozřejmě, co nejlepší umístění. Je těžko takto hovořit o tom, kde budu jezdit. Uvidíme po prvním závodě. Jestli to bude pódium nebo ne, to teď neřeším, hlavně aby vše fungovalo a byli jsme všichni spokojení. Kromě IDM se chceme samozřejmě představit v závodě Alpe Adria v Brně. V jednání jsou i divoké karty na Grand Prix.
 
Otázka na pana Jantulíka. Kuba na vás přehrál otázku spolupráce s Masarykovým okruhem, jak tedy k této spolupráci došlo?
Dostali jsme nabídku z brněnského okruhu, zda máme zájem se s nimi pustit do nějaké spolupráce. Samozřejmě, že naše odpověď byla kladná. Tohle je jedinečná příležitost a my doufáme, že nabídnutou šanci plně využijeme. Nabídky si vážíme. Budeme se snažit, aby tato spolupráce byla úspěšná a pokračovala i do budoucna.