KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Matěj se chystá na Schleizský trojúhelník

Text: Stargater / Fans of Smrž
Matěj se chystá na Schleizský trojúhelník
29.07.2010
 

Šampionát IDM si připravil pro jezdce další velkou specialitu, kterou je stále víceméně přírodní trať ve Schleizu. Matěj již k této trati přičichl, ale je tomu již řadu let. Okruh byl od té doby již podstatně změněn, a tak to Maty znovu nebude mít proti místním veteránům vůbec lehké. Doufejme, že jej podrží alespoň technika.

Posledně tomu totiž tak nebylo. Když zde jel Matěj v roce 1999 na stopětadvacítce v týmu pana Hanusche, tak jej potkala v závodě technická závada a jeho stroj se mu při průjezdu lesem zadřel. Se Superbikem by to bylo podstatně horší, tak držme palce.. :) Každopádně Matyho čeká po Salzburgringu další velice těžký závod, ale tady již nebude tak výrazně záležet na výkonu stroje a tak snad můžeme čekat lepší výsledky. Záležet bude samozřejmě také na štěstí, které se bratrům Smržovým teď zrovna nedostává, tak doufejme, že tento víkend to změní.    

 

Že je IDM šampionátem na velice vysoké úrovni se teď ukázalo při GP Německa na Sachsenringu, kdy se jezdci na wildcard rozhodně neztráceli a stejně tak tvrdě budou bojovat opět i ve svém domácím šampionátě. Muziku v Superbicích stále tvrdí Karl Muggeridge, ale právě ve Schleizu by se mu mohl jeho největší konkurent, Werner Daemen, ještě těsněji přiblížit. Má k tomu také všechny předpoklady, neboť jeho zaměstnavatel, tovární tým BMW, jde rapidně nahoru.

 

Trochu větší odstup již má Martin Bauer na tovární KTM, ale ani o této značce se nedá říct, že by se nesnažila o úspěch. Pětici nejúspěšnějších pak uzavírají jejich kolegové. Barry Veneman z BMW a Stefan Nebel z KTM. Karty jsou tedy rozdány jasně. Poslední dobou se však mezi tyto vyvolené často probojuje Dario Giuseppetti se soukromou Ducati týmu Hertrampf. Tento Matějův přítel a dlouholetý soupeř nyní drží osmou příčku. Maty naopak po posledních nevydařených závodech propadl na příčku čtrnáctou před Kallia a Meklaua.

 

Schleizer Dreieck

Délka okruhu: 3805 m. / Délka cílové rovinky: 780 m. / Počet zatáček: 14 / Průměrná šířka trati: 10 m.

 

Historie Schleizského trojúhelníku sahá hluboko do předválečných let. Ač byla trať mnohokrát těsně před svým zrušením, organizátoři ji vždy dokázali nějak vrátit do vyhovujícího stavu a trať se naproti všem předpokladům jezdí dodnes. Poslední velká změna přišla v roce 2004, ale „okruh“ si stále drží svůj tradiční trojúhelníkovitý profil.

 

Tohle jsou však jen suchá čísla a fráze. Pro lepší představu se raději podívejte na představení trati s Arnem Todem. :)

 

Program víkendu na Schleizu naleznete ZDE.....

 

V pátek má být zataženo s teplotami 11- 18°C. V sobotu slunečno a rtuť teploměru vyleze až na 22°C.  V neděli se pak očekává až 24°C, ale se zataženou oblohou.

 

Pokud vyrazíte na závody osobně, tak je pro Vás přichystáno mnoho akci, jako například tradiční Race party, či exhibiční fotbalový zápas představitelů IDM.  Výkop by měl přijít v pátek v 17.30 party pak bude v sobotu v 19:30 a v neděli Vás pak čeká od 12:35 autogramiáda a stuntshow.

 

Od soboty můžete sledovat Matějovo počínání díky livetimingu na oficiálních stránkách. Všechny výsledky najdete krátce po dojetí na oficiální stránce šampionátu www.idm.de v sekci „Ergebnisse“ a samozřejmě na našich stránkách.

 

Letos bude závody IDM přenášet nástupce kanálu DSF, stanice Sport1, zde máte termíny přenosů zbývajících závodů.

 

IDM na kanále Sport1

Schleizer Dreieck (1. srpna), záznam – 6. srpna v 18.00 hodin

 Assen (22. srpna), záznam – 27. srpna v 18.00 hodin

 Hockenheim (19. září), záznam  – 24. září v 17.05 hodin

 

Dále můžeme doporučit stránky www.dmsb.tv, kde již nyní najdete videa z předcházejících závodů a které jsou poměrně často aktualizované. Další videa z IDM pak můžete sledovat na oficiálním YouTube kanálu nebo Facebookové stránce.

 

Vše je tedy připraveno pro napínavé závody a nám nezbývá, než držet Matěji palce!