vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Matěj Smrž junior je na světe!

Autor: kast, Foto: Petr Štola
Matěj Smrž junior je na světe!
18.09.2010
 

FOSáček - 18.9.2010, čas 10:13 hod. AKTUALIZOVÁNO

Radostná zpráva dnes před polednem dorazila z českobudějovické porodnice. Přesně v 10:13 hodin se zde narodilo, spatřilo světlo světa a poprvé se nadechlo miminko jménem Matěj Smrž. Zatím, co táta senior sbírá body na Hockenheimu, malý Matýsek po náročné cestě na svět odpočívá a těší se na tátův brzký příjezd.

A aby to bylo vše jak má být, přidávám z oficiálních stránek fanklubu www.fansofsmrz.cz Matějův komentář.

 

"Když jsem dneska ráno nasraně lezl z postele, nikdy by mě nenapadlo, že to bude den, na který v životě nezapomenu a stane se v něm tolik věcí. Abych to uvedl na pravou míru, tak nasranej jsem byl proto, že nenávidím vstávání a ještě k tomu venku byla mlha a vůbec jsem se netěšil na snídani. Mám ráno problémy s jídlem a snídaně je pro mě tak trochu nutný zlo. Po tomhle všem jsem šel ze snídaně asi 150-ti metrovým tunelem do boxu č. 6 a jako každý ráno už asi šest let, když nejsem zrovna s Lenkou, mi došlo, že si musím splnit "povinnost" a napsat jí sms. Poslední dva měsíce co je v nemocnici s malým je to takový podobný ... sms jak se daří a jestli je vše v pořádku. Dneska to nebylo jinak, jen s tím rozdílem, že mi Lenka zpátky volá, že v 10:00 jde na sál.

Trochu jsem z toho byl nervózní, měl jsem zrovna před první kvalifikací a nebyl jsem schopnej řešit obě "věci" najednou. Možná jsem začal trochu plašit, měla mi až se to narodí volat Lenky kamarádka Káťa, co pracuje v porodnici, jak vše proběhlo ... Rozhlídnul jsem se v boxu, samej Němec, Ital nebo úplně cizí člověk. Jedinýmu Árnýmu jsem mohl svěřit telefon, ale tam bylo jistý, že je to zbytečný. Během tréninku mi ukazuje ceduli a měří a zapisuje časy na kolo. Když už jsem byl prakticky před rozhodnutím, jestli čekat na telefon a nebo ject do kvalifikace, objevil se Kuba. Dal jsem mu telefon, přikázal co má a nemá dělat a jel jsem kroužil. Bylo celkem dobrý, že když jsem seděl na motorce, nad ničím jsem moc nepřemýšlel. Dal jsem si pár kol, podle plánu. Na ceduli P4, tak jsem se rozhodl navštívit boxy. Když jedu k boxu tak všichni palce nahoru a takový ty gesta, když dám třeba dobrý kolo... :))) No nic, Kuba, Árný a tak dál, všichni že jsem táta, že malej je v cajku a Léňa taky.

V 10:13 se mi narodil kluk, samozřejmě Matýsek, vážící 1990g a měřící 46cm. Já jako roura sedím v boxu, nejsem schopnej si ani sundat helmu, vůbec mě nezajímá kolikátej jsem nobo třeba kolik minut zbývá do konce tréninku... Sedím a jak se říká, rozdejchávám, že jsem prej už táta... Aby to vypadalo, že jsem v pohodě, tak jsem dal ještě pár kol a jak se sluší a patří, dokončil první měřený trénink. Po příjezdu do boxů na konci tréninku už to bylo jiný. Sundal jsem si helmu a rukavice, vyndal špunty z uší a zase čuměl do blba jako roura. :)

Během dne, jak už to tak v sobotu bývá, proběhla ještě druhá kvalifikace. Povedla se, zajel jsem třetí čas, vlastně nejlepší místo na startu letos. Moc mě to ale nebralo, řešil jsem hlavně fotky malýho v telefonu, zprávy s rodinou a přáteli. Dál bylo na programu povídání o Matýskovi se všemi co za mnou přijeli z Čech, jmenovat nebudu. Kdo ví, ten ví. :)

Během pěti hodin, kdy se všechno odehrávalo, se malej Máťa stal nejznámějším dítětem v depu, kolegové z tratě mi chodili gratulovat až do kamionu, když jsem si po kvalifikaci sundaval kombošku. Dostal se dokonce i do televize, na facebook, založil si účet na webu FOS a ještě si hnedka první den vyjel první řadu na startu. Já na tohle všechno makám asi 15 let a frajer to dá za pár hodin!

Tak asi takhle jsem dneska porodil kluka, Leničko děkuju, těším se na vás !!! Laughing"

 

Celá redakce moto-racing.cz se přidává ke gratulacím.