vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Porto pojede evropský mistrák CEV

Foto: Team TSR Moto2
Porto pojede evropský mistrák CEV
24.10.2013
 

Někdejší špičkový jezdec Grand Prix se vrací na závodní scénu, pojede španělský mistrák, který se v roce 2014 rozšíří na evropskou scénu.

 
Vicemistr světa 250 ccm z roku 2004 Sebastian Porto z Argentiny se připojí k španělsko-argentinskému týmu TSR Motorsport, aby se připravil na svůj závodní návrat plánovaný na rok 2014. Porto zahájí testování s motocyklem Kalex kategorie Moto2 na okruzích Valencia a Jerez. Záměrem týmu i jezdce je společná cesta novým šampionátem CEV Repsol, který se v roce 2014 stane evropským mistrovstvím. Tým má také v plánu nastoupit s divokou kartou do 10-12 závodů Mistrovství světa Moto2. V této střední kategorii by samozřejmě také v barvách týmu závodil nejlepší argentinský jezdec všech dob, tedy Sebastian Porto.
 
„Jsem hrozně rád, že se po několika letech vracím do Evropy, a také samozřejmě jsem nadšený vyzkoušením si Moto2,“ říká samotný Sebastian Porto. „Letos jsem se doma v Argentině vrátil k závodění a dokázal jsem ihned získat titul argentinského šampióna v kategorii Supersport. Chtěl bych poděkovat Nicolásu Crexellovi a celému týmu TSR Motorsport za důvěru a možnost, kterou mi dávají.“