KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Skvělý debut nového jezdce

Tisková zpráva Šrámek racing promotion
Skvělý debut nového jezdce
27.07.2010
 

Tým Šrámek racing promotion nastoupil na mosteckém autodromu do závodu šampionátu Alpe Adria s novým jezdcem, kterým se stal čtrnáctiletý Rakušan Lukas Trautmann.

Začátek nové spolupráce vyšel týmu Šrámek racing prototin na výbornou. Mladý jezdec, který nahradil v sedle Hondy RS125 svého krajana Nekvasila, si pro závod zajistil start z první řady, když mu po kvalifikacích patřilo 3. místo.

Do samotného závodu Lukas výborně odstartoval a svou druhou pozici ještě v průběhu úvodního kola proměnil ve vedení. Pak sice podlehl Italu Gnanimu, ale ve skupině jezdců, která se za vedoucím Gnanim zformovala, patřil k nejaktivnějším. Po napínavých deseti kolech projel jezdec Šrámek racing promotion cílem na výborném 2. místě.

 

 

Jiří Šrámek, majitel a manažer týmu

Vzhledem k neshodám a naplnění závazků ze strany jezdce a jeho manažera jsem ukončil spolupráci s jezdcem Markem Nekvasilem. Na zbytek sezony jsem se dohodl na spolupráci s opět rakouským jezdcem Lukasem Trautmannem. Ten začínal s motardem a je v užším výběru do Red bull cupu. Nyní mu je 14 let a jede první celou sezonu na silníční motorce.

Zvolil jsem Lukase, protože jsem ho od počátku IDM pozoroval. Nejlépe dojel na 9. místě na Salzburgringu. Ale zpět do Mostu. Celý víkend byl prostě skvělý. Pracovali jsme nejen na naladění motorky tak na zlepšení techniky jízdy Lukase dle dat z datarecordingu. Kvalifikaci sice lehce zkomplikoval déšť, ale strategie prostě vyšla! Díky nasazení v začátku druhé kvalifikaci jsme vybojovali třetí místo na startu. Start do závodu se Lukasovi také vydařil, první zatáčkou projel jako druhý. V průběhu prvního kola se pak Lukas dostal do čela. Matador Gabriele Gnani, ale předvedl, co umí a ujal se v druhé půlce okruhu vedení , které nakonec udržel až do cíle. Za Gnanim to však vřelo. Vytvořila se skupinka 6 jezdců, mezi nimi i dva pravidelní účastníci Red Bull cupu 2010! I přesto Lukas tuto skupinku o druhé místo většinou vodil. Každý útok Lukas ihned vrátil. V cíli tak za Gnanim projel Lukas na druhém místě s pronásledovateli v zádech. Co dodat? Víkend, který prostě neměl chybu. Vše perfektně fungovalo. Motorka jela skvěle, mechanik Žížala dobře nastavil a Lukas bezchybně odjel závod. Díky partnerům za podporu, bez které bychom tohoto výsledku nedosáhli.