vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Vydařený víkend na Panoniaringu

TZ New2 Project
Vydařený víkend na Panoniaringu
28.07.2020
 

O víkendu se tým New2 Project na maďarském Panoniaringu zúčastnil úvodního závodního víkendu šampionátu Alpe Adria se svými dvěma jezdci – Patrikem Cardou a Balintem Kovácsem.

Páteční tréninky oba jezdci odstartovali prací na nastavení motocyklů, což bylo úspěšné a oběma jezdcům se v sobotu podařilo dobře kvalifikovat. Do 1. závodu kategorie STK600, který se jel na mokré trati, startoval z Patrik Carda z 10. místa. V průběhu prvního kola se dokázal probojovat na 5. pozici, kterou s přehledem udržel až do konce závodu. V hodnocení MMČR byl Patrik klasifikován na 2. místě.

Balint do sobotního závodu odstartoval z pátého místa a hned v prvním kole se prosadil na čelní pozice. Bohužel na začátku druhého kola byl závod přerušen červenou vlajkou a pořadatel rozhodl, že celý závod SBK přesune na neděli. Do nedělního závodu Balint vyjel opět z 5. pozice, v polovině závodu převzal vedení, které s náskokem 28.7 sekund na druhého udržel až do cíle.

Do druhého závodu SST600 Patrik dobře odstartoval a z první zatáčky vyjel na 5. místě, poté postoupil na 4. pozici, následně byl ale závod červenou vlajkou přerušen. Po restartu se Patrik o dvě pozice, poté se ale prosadil na 3.misto, které udržel až do cíle. V hodnocení MMČR tak Patrik obsadil opět 2. místo. 

Jako poslední startoval druhý závod SBK, který se jel opět za smíšených podmínek, do tohoto závodu se Balint rozhodl startovat na mokrých pneumatikách. V půlce závodu přestalo pršet a trať začala osychat, i přesto Balint svoji pozici udržel a dojel na třetím místě.

Patrik Carda: „V pátek bylo slunečno a byl jsem spokojený. Zároveň jsem ale věděl, že chci čas stáhnout dolů, protože na to měla motorka i já. V sobotu jsme věděli, že závod i kvalifikaci pojedeme na vodě, což mi nevadilo. Motorka skvěle fungovala a já zajel skvělý výsledek. V neděli jsem se těšil na závod, protože jsem chtěl ještě lepší výsledek a také zrychlit, což se mi povedlo. Velký dík patří týmu New2 Project, za skvělý servis, který mi pomáhá posouvat mé hranice.“

Balint Kovács: „V pátek jsme s týmem hledali top nastavení k pneu Pirelli a týmu se podařilo motorku na sobotu skvěle nachystat. Bohužel v sobotu se závod nedojel. V neděli jsem 1. závod vyhrál a 2. závod dojel na třetí pozici. Celý druhý závod byl velmi chaotický, nikdo nevěděl, jestli použít mokré nebo suché pneumatiky. S týmem jsme dali mokré a myslím, že jsme udělali dobře, protože jsem dojel na 3. místě.“