KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

13. ročník ankety o nejlepšího závodníka

Foto: WRP Wepol Racing Team
13. ročník ankety o nejlepšího závodníka
02.12.2020
 

Hlasujte do třináctého ročníku ankety o Nejvýraznějšího motocyklového závodníka roku 2020 podle čtenářů motocyklového portálu www.bikeracing.cz.


Internetový portál o motocyklových závodech BikeRacing.cz vyhlašuje 13. ročník ankety o nejlepšího motocyklového závodníka České republiky v roce 2020. Nyní je tedy pouze na Vás, abyste si vybrali svého jezdce, o kterém si myslíte, že byl v roce 2020 nejvýraznější postavou českého motocyklového závodění. Víme, že hledat pouze jednoho nejlepšího z mnoha motocyklových disciplín, je velmi složité, zvláště pak vzhledem k porovnávání jednotlivých výsledků. I přesto věříme, že každý z nás fanoušků tohoto sportu si dokáže udělat ve své představě určitý stupeň hodnot a dle něho i nakonec dospět ke jménům, která dle Vašeho uvážení byla v roce 2020 tím nejvýraznějším „patníkem“ motocyklového sportu v ČR.

Pravidla soutěže jsou proto velmi jednoduchá. Vyberte 5 jmen závodníků z jakékoliv motocyklové disciplíny, jakéhokoliv odvětví. Těchto dle Vás pět nejlepších závodníků ČR za rok 2020 seřaďte od dle Vás nejlepšího a jména nám následně zašlete na email: info@moto-racing.cz.

My ke každému jménu přiřadíme počet bodů dle následujícího klíče:
1. místo – 6 bodů
2. místo – 4 body
3. místo – 3 body
4. místo – 2 body
5. místo – 1 bod

Jezdec, který na konci vymezené doby pro Vaše hlasování získá nejvíce bodů, bude vyhlášený jako „Nejvýraznější motocyklový závodník roku 2020 dle čtenářů motocyklového portálu www.bikeracing.cz“

Celá anketa bude probíhat od 2. prosince 2020 do 15. ledna 2021.

Prosíme, abyste ve svých emailech důkladně označili pořadí vámi vybraných závodníků, aby bylo zajištěno zcela jasné určení nejlepšího jezdce. Anketa je zcela anonymní. Z každé emailové adresy bude do ankety zařazen pouze jeden hlas, tedy jeden Váš tip na vítěze, a to ten první. Neposílejte tedy Vaše emaily opakovaně, na opětovné zasílání ze stejných adres nebude brán zřetel. Dle zkušeností z předchozích let Vás také upozorňujeme na to, že pokud nenapíšete minimálně 5 jmen motocyklových závodníků, pak Váš hlas také nebude započítán, je tedy nutné, abyste zcela jasně zřetelným způsobem napsali 5 jmen a označili Vaše pořadí od prvního k pátému místu. Anketa je o motocyklových závodech v roce 2020 a bude do ní tedy zařazen hlas jen toho jezdce, který v roce 2020 absolvoval minimálně jeden motocyklový závod. Nehodnoťte tedy výkon jezdců v jiných letech, než je rok 2020, ani jezdců, kteří již v roce 2020 aktivně nezávodili.

A nyní k důležitému hlasovacímu pravidlu, které bylo zavedeno od roku 2015.
Vzhledem k tomu, že se našlo mnoho hlasujících, kteří dávali své hlasy lidem, kteří například za celý rok objeli pouze jeden závod, do kterého se například ani nekvalifikovali, či závodili pouze v několika agenturních podnicích, došlo od hlasování v roce 2015 k drobné úpravě pravidel. Chceme, aby v pořadí byli opravdu jen ti nejlepší jezdci České republiky, a proto mezi pěti Vámi nominovanými jezdci mohou být pouze ti, kteří:

a) nastoupili alespoň k jednomu jakémukoli závodu Mistrovství světa nebo Evropy
b) nastoupili alespoň k jednomu jakémukoli závodu oficiálního mistrovství za hranicemi naší republiky
c) dokončili alespoň jeden závod na území ČR mezi pěti nejrychlejšími v cíli – musí se jednat o závod vypsaný oficiální autoritou motocyklového sportu ACČR, a ne tedy o závody pořádané agenturami (včetně agentury CAMS)
d) skončili v celkové klasifikaci některého ze šampionátu nebo poháru vypsaného oficiální autoritou motocyklového sportu na území ČR mezi deseti nejlepšími v celkové klasifikaci – musí se jednat o šampionát nebo pohár vypsaný oficiální autoritou motocyklového sportu, a ne tedy o závody pořádané agenturami


Striktně bude kontrolován každý hlas a pokud v něm bude byť jen jediný jezdec, který nesplňuje jednu z výše uvedených podmínek, nebude tento hlas zařazen do ankety.

Shrnutí pravidel soutěže:

1) vyber 5 motocyklových závodníků z libovolného motocyklového sportu a dle svého názoru je seřaď od nejvýraznější postavy roku 2020 k té nejméně výrazné (neboli k 5. nejvýraznější)

2) svou volbu napiš do emailové zprávy a tu zašli na adresu: info@moto-racing.cz (také letos tedy rušíme možnost posílat hlasy pomocí SMS).

3) anketa probíhá ve dnech 2. prosince 2020 až 15. ledna 2021

Vítězové předchozích ročníků:
1. ročník - Jakub Smrž (silniční závody) 429 bodů
2. ročník - Jakub Smrž (silniční závody) 429 bodů
3. ročník - Jakub Smrž (silniční závody) 512 bodů
4. ročník - Karel Abraham (silniční závody) 690 bodů
5. ročník - Jakub Kornfeil (silniční závody) 881 bodů
6. ročník - Karel Hanika (silniční závody) 1398 bodů
7. ročník - Ondřej Ježek (silniční závody) 1462 bodů
8. ročník - Ondřej Ježek (silniční závody) 1018 bodů
9. ročník - Ondřej Ježek (silniční závody) 1094 bodů
10. ročník - Ondřej Ježek (silniční závody) 711 bodů
11. ročník – Jakub Kornfeil (silniční závody) 896 bodů
12. ročník – Karel Hanika (silniční závody) 997 bodů