vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. září do 19. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Aktualizovaný kalendář moto sportu 2020

Tisková zpráva Autoklubu ČR, foto: Jan Kobzáň
Aktualizovaný kalendář moto sportu 2020
24.06.2020
 

Informace Autoklubu ČR k termínům motocyklových šampionátů této sezony.


Epidemie koronaviru doslova paralyzovala nejen český motoristický sport a motory závodních motocyklů na nějaký čas utichly. Nyní je celá společnost pravděpodobně z nejhoršího venku a vše se pomalu, ale jistě vrací do původního stavu. Nastal tak optimální čas představit si aktualizované kalendáře jednotlivých motocyklových disciplín a konkrétních seriálů zastřešených Autoklubem České republiky.

První motocyklové závody odstartovaly již koncem května za přísných bezpečnostních podmínek a další je nyní budou následovat. Nejsledovanějším motocyklovým šampionátem je bezpochyby Kůta MMČR v motokrosu, které odstartuje 28. června v Dalečíně. Po tomto závodě se účastníci znovu potkají 5. července v Kaplici a 26. července v Petrovicích. Zbývajícím závodům do konce roku zůstává původní termín, odložený Opatov a Pacov na nový termín zatím čekají, stejně jako závod družstev. Také kalendář MMČR side & quad prodělal obměnu. Startovat se bude poprvé koncem srpna v Kramolíně, po Jinínu (12. 9.) a Dobřanech (26. 9.) bude seriál uzavírat závod v Horním Újezdě v původním termínu. Motokrosový šampionát juniorů odstartoval 13. června v Jiníně a jedinou změnou v kalendáři je přesunutí závodu v Kaplici na 18. července. Jezdce supermota čeká první závod v termínu motokrosového Dalečína bez dalších změn ve zbytku sezóny.

Trialisté startují 20. června v Kramolíně, do původního termínu tohoto závodu se přesouvá podnik v Březové. Nový je také kalendář MMČR v miniracingu, kde po zrušení některých závodů došlo i k přesunu klání v Chebu na 11. července. Jezdci přírodních okruhů přišli o několik závodů, včetně divácky oblíbených Hořic. Kompletní obměnou prošly kalendáře endura a ploché dráhy, na jejichž aktuální podobu se můžete podívat na níže uvedeném odkazu z webu Autoklubu ČR.

https://www.autoklub.cz/wp-content/uploads/2020/06/aktualizovany-kalendar-motocyklovy-sport-tz-2020.pdf