CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Jan Šťovíček je novým prezidentem ACČR

Text: Autoklub ČR a facebook, foto: facebook
Jan Šťovíček je novým prezidentem ACČR
21.11.2016
 

Novým prezidentem Autoklubu České republiky byl v sobotu zvolen Jan Šťovíček, který vystřídá v čele této organizace Romana Ječmínka, jež ACČR vedl od jeho založení v roce 1990.

 
V sobotu se konala XV. Valná hromada Autoklubu České republiky. Valná hromada vždy po čtyřech letech volí nejvyšší vedení Autoklubu ČR.
 
Na programu jednání bylo mimo jiné projednání aktivit včetně ekonomiky za poslední čtyři roky, návrh programu a cílů Autoklubu ČR na následující období, změny stanov a volba orgánů na další čtyřleté funkční období.
 
Prezidentem Autoklubu České republiky byl zvolen Jan Šťovíček a prvním viceprezidentem Stanislav Minářík. Dalšími členy Prezídia byli z celkového počtu 13 kandidátů zvoleni František Čečil, Pavel Jiran, Yvona Kneblová, Tomáš Kunc, Květoslav Mašita, Petr Moravec, Jiří Pošík, Jan Regner, Milan Šimák, Jiří Šitina a Ladislav Tejchman.
 
Valná hromada udělila čestnou funkci „ Čestný prezident Autoklubu ČR“ za dlouholetý, aktivní a řádný výkon funkce prezidenta Autoklubu ČR panu Romanu Ječmínkovi. Za mimořádné zásluhy a dlouholetou činnost pro Autoklub ČR udělila Valná hromada odznak „ Granátový lev“ pánům Jiřímu Bergrovi, Jiřímu Charvátovi a Gerhardu Ittnerovi.
 
Na Valné hromadě byly zvoleny výkonné výbory všech odvětví činnosti Autoklubu ČR, tzn. jednotlivých disciplín automobilového a motocyklového sportu a zájmové činnosti.
 
V průběhu Valné hromady Autoklubu ČR byli vyhlášení nejlepší zdravotně postižení motoristé, byla udělena Cena 1. viceprezidenta Autoklubu ČR talentovaným dětským závodníkům v automobilovém a motocyklovém sportu a také poděkováno českému Trophy Teamu za reprezentaci na letošním ročníku šestidenní.
 
Jan Šťovíček ke zvolení uvedl na svém facebooku
„Vážení přátelé, dobrá věc se podařila. Byl jsem dnes zvolen prezidentem Autoklubu ČR, a to s velmi silným mandátem. Podařilo se také zvolit do prezídia můj tým v kompletní sestavě. Chci touto cestou poděkovat všem, kteří mě od počátku mé kandidatury podporovali, zejména klubům, které mi daly své nominace, našim špičkovým sportovcům, kteří se nebáli mi vyjádřit otevřeně svoji podporu, a všem příznivcům, kteří mi drželi palce. Teď se pustíme do práce a věřím, že přineseme našemu motoristickému sportu další důležitý rozvoj A já už mohu náš program sdělovat veřejnosti.“