KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. října do 9. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Kája Abraham vodil české motocyklové naděje

Text a foto: Pavel Carda
Kája Abraham vodil české motocyklové naděje
09.05.2019
 

Na slovenské Kartingove dráze v Trebaticích proběhl trénink českých motocyklových nadějí, kteří si zajezdili s Karlem Abrahamem.


Dobré počasí uplynulých dní dovolilo uspořádat zajímavou událost. Na slovenské Kartingove dráze v Trebaticích proběhl trénink českých motocyklových nadějí. Tréninku se zúčastnili mladé naděje české silnice: David Kubáň (jezdec IDM 300), který trénoval na motocyklu Kawasaki 450 Supermoto, Petr Svoboda (Mistrovství ČR a Rakouska Supermoto) na motocyklu Husqvarna 450 Supermoto, Patrik Carda (ADAC KTM Junior Cup) na motocyklu KTM 450 Supermoto a Petr Pelech (ADAC KTM Junior cup) na motocyklu Honda 150 Supermoto. Nicméně hlavní hvězdou byl brněnský závodník královské kategorie MotoGP, Karel Abraham, který chlapce vodil na svém stroji Husqvarna 450 Supermoto.

Trénink byl vedený formou krátkých závodů na 5 kol, kterých díky výbornému počasí proběhlo opravdu hodně. Dravost chlapcům nechyběla. Všichni mladí závodníci nejen sbírali zkušenosti při jízdě za Karlem Abrahamem, ale i hltali každou jeho radu. Celý trénink dokonce natolik zaujali, že se okolo závodního okruhu sešla solidní divácká kulisa. Není potřeba poznamenávat, že samozřejmě všechny rozjížďky vyhrál Karel Abraham, ovšem kluci za nim se velmi dobře prostřídali. Trénink navštívil i prezident Slovenského motocyklové sportu Miloš Baláž, syn slavného závodníka Petera Baláže.

Trénink si kluci moc chválili a díky Karlovi se zase posunuli o kus dál ve svých zkušenostech a závodnímu umění. Nutno poznamenat, že to, co předváděl Karel Abraham, bylo opravdu z jiného světa.