vr2020_950

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.

54. Macau Grand Prix – závody

20.11.2022

Odložený závod v Macau nabídl tradičně skvělou podívanou pro fanoušků motocyklů.

Dnes se v čínském Macau konal 54. ročník závod na městském okruhu Guia Circuit. Závod motocyklů proběhl s jednodenním zpožděním a namísto původních dvou se jel pouze jeden. V sobotu totiž byl první závod kvůli bezpečnosti jezdců zrušen, a to poté, co na trati bylo po předchozích závodech automobilů mnoho oleje. Nakonec nedošlo ani na druhý závod, ten se zase nejel kvůli poškozeným svodidlům při hromadné havárii v závodě automobilů.
Dnes se tedy závodilo a nejlépe to vyšlo finskému jezdci Erno Kostamovi, který poté, co vyhrál volný trénink, obě kvalifikace i warm up, zvítězil v závodě o 8,262 sekundy před Davidem Datzerem, který byl druhý. Společnost na stupních vítězů jim dělal Jihoafričan Sheridan Morais, který skončil třetí.
Smůlu měl bohužel náš Kamil Holán. Ten bojoval o výborné umístění v top deset, ale dvě kola před cílem musel ze závodu odstoupit, a to kvůli elektronické poruše jeho Kawasaki.