KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Camier - rok se nám vydařil

Foto: Honda
Camier - rok se nám vydařil
16.12.2022
 

Team HRC získal v průběhu roku 2022 jedno pódium a jednu pole position poté, co pro letošní sezónu přepracoval jezdeckou sestavu a komponenty motocyklu.


V Teamu HRC došlo pro sezónu 2022 MOTUL FIM Superbike World Championship k velkým změnám. Japonský výrobce má dva nováčky a změnil pérování i brzdy. Iker Lecuona a Xavi Vierge se připojili k týmu pro rok 2022 a získali jedno pódium a jednu pole position, přičemž oba jezdci skončili v první desítce šampionátu. Manažer Teamu HRC Leon Camier po skončení závodů v Austrálii zhodnotil celou sezónu.

Leon Camier – manažer Teamu HRC
„Rozhodně to byl velký pokrok. Díky dvěma nováčkům jsme si byli jisti, že mohou přijít a podávat dobré výkony, ale také základ našeho balíčku se letos stal, řekl bych, mnohem stabilnějším. Jak víme, proběhlo poměrně dost změn, od pérování přes brzdy a tyto věci znamenaly poměrně dost neznámých. Naší myšlenkou bylo udělat to teď, pokusit se o pokrok a vše směrovat pro budoucnost. Celkově si myslím, že rok proběhl velmi dobře. S oběma jezdci jsme byli mnohokrát opravdu rychlí. Hodně prvních šestek a jedno pódium, sice trochu darované, ale stejně jsme tam museli být a bojovat o něj. Celkově si myslím, že to byl dobrý rok. Docela věříme, že budoucnost se bude vyvíjet dál. Určitě to bude chtít čas. Není to něco, co bychom otočili za jeden den. Japonci tvrdě pracují, ale nejsou superrychlí, aby dělali změny vždy, a když už je dělají, chtějí si být jisti, že je to správným směrem. Je to od nich trochu filozofie. Budeme dělat pokroky a přijedeme s balíčkem, se kterým budeme trvale konkurenceschopní.
Ta věc se super koncesí je pomalá. Není to tak, že dostanete jednu věc a najednou budete hned konkurenceschopní. V týmu je tolik pohyblivých částí. Týmy jsou v paddocku už 15-20 let a trvá to, než se k tomu jako tým dostanete. My jsme jako tým třetím rokem. V týmu i na motorce je spousta drobných částí, které musíme neustále zlepšovat. Je to nová motorka. S prvním ročníkem Covidu se nic pořádně neudělalo. Loni a letos došlo k velkému pokroku. Nejtěžší je poslední část a v té se nyní nacházíme. Pro nás jako HRC platí, že musíme dál pracovat na našem vlastním projektu a soustředit se na naše vlastní problémy a věci, o kterých víme, že je můžeme zlepšit. To je náš cíl. Je důležité mít přes Vánoce trochu volna na rozmyšlenou a už teď chápeme poměrně dost věcí, kde se musíme zlepšit, což je důležité. Přes zimu budeme mít spoustu schůzek a diskusí, abychom zjistili, jak se jako tým můžeme zlepšit.
Je to neustálé učení, každý den Upřímně jsem si to opravdu, ale opravdu užíval, protože je to úplně nový svět. Má to mnoho aspektů, není to jen o tom, že nastoupím a udělám to, co si myslím, že je třeba udělat. Je tu spousta věcí z Japonska, které vždy bereme v úvahu, jejich názory a očekávání na věci. Je to velmi důležité. Pracujeme na komunikaci mezi techniky tady a v Japonsku. Není to jednoduchá situace. Je to velká zodpovědnost, do které je třeba hned naskočit. Je to nikdy nekončící učení. Stále se na tom pracuje.“