KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Foti - musíme pokračovat ve vítězstvích

Foto: Dorna WorldSBK Organization
Foti - musíme pokračovat ve vítězstvích
09.12.2022
 

Ducati získala v roce 2022 tři tituly mistra světa, když italský výrobce vyhrál šampionát jezdců, výrobců i týmů.


Tituly v Mistrovství světa MOTUL FIM Superbike zamířily do Itálie a Bologni, protože Ducati získala v roce 2022 trojnásobný titul WorldSBK, když po neuvěřitelné sezóně vyhrála šampionáty jezdců, výrobců a týmů. Titul jezdců patřil Alvarovi Bautistovi (Aruba.it Racing - Ducati), když získal pro Ducati první mistrovský titul od roku 2011, zatímco italskému výrobci se podařilo ukončit sucho v šampionátu výrobců, které se táhlo od stejného roku. Po skončení závodů pro tuto sezónu zhodnotil manažer týmu Aruba.it Racing - Ducati Serafino Foti úžasnou sezónu výrobce z boloňské čtvrti Borgo Panigale.

Serafino Foti - manažer týmu Aruba.it Racing - Ducati
„Abych byl upřímný, Alvarovo letošní pojetí je úplně jiné. Na začátku letošního roku pokaždé říkal: 'Dobře, prosím, podívejte se na to závod od závodu'. Také na konci sezony měl stejný přístup, nesoustředil se na šampionát. Letošní rok byl ve srovnání s rokem 2019 mnohem lepší, co se týče konzistence. Bylo to neuvěřitelné. Udělal jen jednu chybu, a to v Doningtonu, a to rozhodlo. Vyhrál spoustu závodů, stejně jako v roce 2019, ale byl konzistentnější než dříve.
Byla to úžasná sezóna, protože jsme se po mnoha letech nevzdali, pracovali jsme opravdu, opravdu tvrdě a nakonec jsme dosáhli svých snů. Je to úžasné. Bez těchto fantastických kluků by to nebylo možné, takže bych chtěl poděkovat celému týmu, všem inženýrům a všem lidem, kteří se na tomto projektu podíleli. Všichni odvedli skvělou práci a my jsme opravdu, opravdu šťastní. Budeme si tento okamžik užívat. Je to maximální úroveň, protože mistrovství světa je maximální úroveň. Závodní duch Ducati je samozřejmě úžasný. Všichni tlačí stejným směrem a opravdu tvrdě. Udělali jsme spoustu práce, pracovali jsme opravdu tvrdě, a nakonec jsme tady. Letošní rok byl úžasný.
Od Michaela očekáváme v příštím roce více, protože ho chceme vidět na stupních vítězů ve všech závodech. Ale každopádně skončil čtvrtý a za prvními třemi kluky. Jsou tam tři mistři světa. Také Bassani vyhrál titul nezávislých jezdců. Pokusíme se o totéž i příští rok, protože být nejlepší je těžké Teď na týden nebo dva vypneme a pak musíme pořádně zabrat, protože nás v lednu čeká test. Příští rok musíme pokračovat ve vítězství.“