CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Gardner a Aegerter pokračovali v adaptaci

Foto: Yamaha
Gardner a Aegerter pokračovali v adaptaci
04.02.2023
 

Dvojice GYTR GRT Yamaha WorldSBK zakončila dvoudenní test v Portimau ve dnech a dosáhla dobrých časů na kolo.


Remy Gardner a Dominique Aegerter pokračovali na okruhu Algarve v portugalském Portimao v práci na svých strojích Yamaha R1 a vyzkoušeli mnoho věcí, které zlepšily pocit z motocyklů. Během prvního dne Australan absolvoval 86 kol a ocitl se na 9. místě (1'40,667), zatímco jeho švýcarský týmový kolega skončil s 88 koly na 16. místě (1'41,432).
O čtyřiadvacet hodin později se duo GRT v posledních minutách soustředilo na svůj kvalifikační výkon. Gardner zajel sedmý nejrychlejší čas (1.40.202, 90 kol), zatímco Aegerter skončil patnáctý (1.40.844, 83 kol). Oba se snažili najít čisté kolo na jeden záběr; jezdec s číslem 87 a jezdec s číslem 77 mají totiž na svém kontě lepší ideální čas, který jim ponechává jistotu pro začátek sezóny.
Tým GYTR GRT Yamaha WorldSBK se nyní přesune do Austrálie 20.-21. února na oficiální test na Phillip Islandu před začátkem sezony, který se uskuteční na stejném místě 24.-26. února.

Remy Gardner
„Další dva dny testování, to bylo dobré. Zlepšili jsme se, i když jsme druhý den trochu bojovali s nalezením správné cesty, ale nakonec se nám podařilo čas zlepšit. Získali jsme další zkušenosti před Phillip Islandem, těším se na tento test, abychom byli připraveni na začátek sezony.“

Dominique Aegerter
„Jízda v Portimau je vždy úžasná, ale také velmi náročná. Ještě si musím zvyknout na velkou motorku, má velký výkon a silné brzdy. Vyzkoušeli jsme spoustu věcí a myslím, že jsme nedokázali naplno využít potenciál, ale máme několik dobrých dat, na kterých můžeme pracovat, nad základním nastavením, které můžeme mít pro sezónu.“