KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Granado poprvé v sedle MIE Hondy

Foto: MIE Racing Honda Team
Granado poprvé v sedle MIE Hondy
19.12.2022
 

Tým MIE Racing Honda s Ericem Granadem dokončil dvoudenní testování v Jerezu.


Tým MIE Racing Honda absolvoval v úterý 13. a ve středu 14. prosince na okruhu Jerez de la Frontera testování s novým jezdcem Ericem Granadem. Týmový kolega Hafizh Syahrin se tento týden testování nezúčastnil, protože hlavním cílem bylo nabídnout nováčkovi Granadovi první ochutnávku motocyklu CBR1000RR-R FIREBLADE, se kterým bude závodit v sezoně 2023 v Mistrovství světa superbiků.
Test bohužel ovlivnil vytrvalý déšť, takže trať zůstala po celé dva dny mokrá a tým neměl možnost vyzkoušet žádné nastavení na suchu. Přesto Granado během svého prvního výjezdu s novým týmem tvrdě pracoval a soustředil se na to, aby se sžil s novým motocyklem doplněným o novou elektroniku. Eric se také mohl seznámit se svými novými týmovými kolegy, a tak byl test užitečný i v tomto ohledu, přestože tým doufal v čas na suché trati.

Eric Granado
„Cílem tohoto testu bylo hlavně poznat tým a začít rozumět motorce a zjistit, jak funguje elektronika, která je celá jiná, než na jakou jsem zvyklý. To vše se povedlo velmi dobře, a to je samozřejmě pozitivní. Bohužel však od začátku do konce víceméně pršelo, a tak jsme nemohli testovat na suchu. To byla smůla, protože bych se rád svezl na suchu, ale alespoň jsem absolvoval několik kol během dvou dnů, které jsme měli k dispozici. Mohl jsem se také seznámit s týmem a některými jezdci, se kterými budu příští rok závodit, a přitom jsem se naučil pár věcí. Rád bych ještě jednou poděkoval Midori Moriwaki a továrně Honda a všem, kteří mi umožnili závodit ve WorldSBK. Nyní se na pár týdnů vrátím do Brazílie, abych si užil teplého počasí a strávil nějaký čas s rodinou. Většinu roku trávím v Evropě, takže využiji příležitosti dobít baterky a vrátím se nabitý energií a připravený zahájit sezónu.“