vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Lavilla připouští restart WSBK v červenci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Lavilla připouští restart WSBK v červenci
20.03.2020
 

Manažer závodní série WSBK připouští, že restart sezony WSBK by se mohl odehrát až na konci července na německém Oscherschlebenu.


Současná situace ve světě komplikuje vedle MotoGP i řadu dalších šampionátů, jedním z nich je i šampionát Mistrovství světa Superbiků. WSBK sice odjelo bez jakýchkoliv omezení svůj první závodní víkend na australském Phillip Islandu, ale další dějství v Kataru již bylo zrušeno.

Nyní hovořil manažer superbikového šampionátu, pan Gregorio Lavilla, o plánech do budoucna. Zároveň Lavilla potvrdil, že reálnou možností je fakt, že se kola superbikového šampionátu roztočí až v červenci na německém Oscherschlebenu.

„Zatím stále doufám v naději, že se za dva měsíce současná situace zlepší a budeme moci závodit. V této chvíli nechceme přesouvat další závody, když nemáme jistotu, zda přece jen nebude možné je odjet v původně plánovaných termínech. Zatím jsme přesunuli závody v následujících 2 měsících. Během této doby pak uvidíme, zda budeme muset přesouvat Misano a Donington Park, pro tyto dva závody již mám k dispozici náhradní termíny. Doufejme, že do konce července se již situace vyřeší a budeme moci naběhnout na původní plán,“ řekl Gregorio Lavilla.