KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Mastroluca za Arco Motor University

Foto: Dorna WorldSBK Organization
Mastroluca za Arco Motor University
10.12.2022
 

Gabriele Mastroluca se připojil k týmu Arco Motor University, který bude v roce 2023 bojovat o titul ve WorldSSP300.


Tým, který v roce 2022 dovedl Alvara Diaze ke slávě v mistrovství světa FIM Supersport 300, bude mít v příštím roce v šampionátu novou tvář, protože Gabriele Mastroluca se spojí s týmem Arco Motor University Team, aby v roce 2023 bojoval o titul. Sezona 2023 bude Mastrolucovou čtvrtou sezonou v šampionátu a bude v ní hledat svá první vítězství a pódia, protože se připojí k týmu, který v roce 2022 zaznamenal velmi mnoho úspěchů.
Mastroluca debutoval v sezoně 2020, ale v deseti závodech nezískal ani jeden bod a nejlépe skončil na 18. místě ve druhém závodě v Portimau. První body získal na začátku sezony 2021, když na domácí půdě v Misanu obsadil čtvrté místo, a poté v této sezoně zaznamenal další dvě umístění v první desítce. Rok 2022 byl pro Mastrolucu podobným příběhem, když nejlépe dojel na pátém místě, ale byl konzistentním bodovam hráčem a v pořadí šampionátu obsadil 17. místo.
Před svým působením na světové scéně závodil Mastroluca v rodné Itálii ve třídě CIV Moto3 v roce 2019, kde skončil na 24. místě, a v CIV Pre Moto3 v roce 2018, kdy bojoval o titul. V tomto roce obsadil třetí místo, přičemž vyhrál jeden závod a dalších pětkrát si dojel pro stupně vítězů. V příští sezóně čeká Mastrolucu nová výzva, protože se spojí s týmem Arco Motor University a bude usilovat o to, aby se stal jejich druhým jezdeckým šampionem ve WorldSSP300.

Gabriele Mastroluca
„Jsem nesmírně šťastný, že se v příští sezóně připojím k týmu Arco Motor University Team ve WorldSSP300. Je to pro mě skvělá příležitost bojovat o titul mistra světa. Těším se, že budu jezdit za tým Arco Motor University Team s Yamahou, a nemohu se dočkat prvního testu v sedle Yamahy R3 s týmem, protože je to jednoznačně konkurenceschopný motocykl, s nímž Diaz loni vyhrál mistrovství světa. Jsem rád, že mám tuto příležitost. Těším se, až začneme s prvním testem a společným tréninkem, předsezóna pro mě bude velmi důležitá.“

Antonio Molina, manažer týmu
„Jsme velmi hrdí na začlenění Gabriela do našeho týmu pro rok 2023. Sledujeme ho už dlouho a jsme si jisti, že díky své mentalitě a talentu skvěle zapadá do našeho projektu, v němž se bezpochyby pokusíme společně s Yamahou opět bojovat o titul šampiona.“