KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Mokrý test pro HRC

Foto: Honda
Mokrý test pro HRC
20.12.2022
 

Užitečný, i když mokrý poslední test roku pro tým HRC, proběhl ve španělském Jerezu.


Tým HRC byl od úterý 13. do čtvrtka 15. prosince na trati třídenního testu ve španělském Jerezu de la Frontera, který byl pro tým posledním testem sezony a příležitostí pro Ikera Lecuonu vrátit se do akce. Lecuona a jeho týmový kolega Xavi Vierge se v jízdě střídali, každý z nich byl na trati dva ze tří dnů. Celý test byl bohužel ohrožen deštěm a to, přestože podmínky nebyly chladné, teploty se pohybovaly kolem 15°-18 °C.
Navzdory nepříznivým podmínkám oba jezdci spolupracovali se svými týmy na získávání zkušeností na mokru, vzhledem k tomu, že dvojice měla v sezóně 2022 jen omezené možnosti jezdit v dešti. Původní plán byl pracovat na nastavení motoru a geometrii motocyklu a testovat některé elektronické novinky, stejně jako některé novinky brzd Nissin a pérování Showa, ale samozřejmě povětrnostní podmínky spíše omezily možnost dokončit celý pracovní plán. Tým nicméně považoval tréninky za užitečné, protože jezdci i technici mohli lépe pochopit některé aspekty chování motocyklu na mokrém asfaltu.
Nyní je čas, aby si tým a jezdci užili zaslouženou dovolenou, aby mohli načerpat nové síly před návratem na trať, kde se koncem ledna uskuteční první testování nového roku.

Iker Lecuona
„Nakonec jsme toto testování nemohli využít, protože počasí bylo během tří dnů prostě šílené, střídal se vítr, déšť, bouřky a slunce, což znamenalo, že jsme nikdy neměli stálé podmínky na trati, ani úplně suché, ani úplně mokré. Nemohli jsme proto pořádně jezdit ani najít způsob, jak porozumět novým dílům a nastavením, které HRC pro toto testování připravilo. Pozitivní je, že jsem se na motorce cítil dobře, díky mokrým podmínkám bylo vše hladší a méně náročné, a proto jsem mohl v sedle jezdit déle. A také bylo dobré strávit nějaký čas s mým týmem a inženýry HRC, kteří opět pracovali všichni společně. Děkuji všem v týmu za jejich tvrdou práci a teď je čas si odpočinout a užít si nějaký čas s rodinou a přáteli, než se v příštím roce vrátíme k práci na plný plyn.“

Xavi Vierge
„Bohužel nám nepomohly povětrnostní podmínky, protože jsme nebyli schopni uskutečnit ani jeden výjezd na zcela suché trati, ale i tak to pro nás byla dobrá příležitost, protože jsme během sezóny neměli moc příležitostí jezdit za mokra. Tréninky byly v tomto ohledu užitečné, protože jsme udělali několik malých kroků vpřed a lépe pochopili, jakým směrem se vydat, když prší, což bude příští rok velmi důležité, protože dříve nebo později budeme muset závodit na mokru. Takže jsem s tím byl spokojen, a také proto, že jsme opět viděli, jak tvrdě Honda pracuje a přináší nám nové položky a nastavení, které můžeme vyzkoušet, což nás tlačí k další práci a zlepšování v lednu, kdy snad budeme mít čas na suché trati. Nyní přichází období roku, které mám rád a které strávím s rodinou a přáteli a zároveň se budu věnovat motokrosu a tréninku. Ne že bychom však měli tolik času, protože už za pár týdnů budeme zpátky Chtěl bych poděkovat celému svému týmu a všem klukům, kteří pracují v továrně, za jejich nasazení a tvrdou práci během celého roku a přeji všem krásné svátky.“