vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. listopadu do 27. listopadu 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Motozoo Racing angažoval Australana Powera

Foto: Dorna WorldSBK Organization
Motozoo Racing angažoval Australana Powera
25.11.2022
 

Australan Luke Power bude v roce 2023 debutovat ve WorldSSP s týmem Motozoo Racing.


Sezona 2022 mistrovství světa FIM Supersport teprve skončila, ale oči se už upírají k roku 2023. Na startovním roštu příští sezony se objeví nová tvář. Australský jezdec Luke Power se v příští sezóně spojí s týmem Motozoo Racing by Puccetti a pojede na stroji Kawasaki, aby se zúčastnil své premiérové kampaně na světové scéně poté, co závodil ve Spojených státech a v rodné Austrálii, kde dosáhl úspěchů a konkurenceschopných výsledků.
Sedmnáctiletý jezdec byl v roce 2022 pátý v šampionátu MotoAmerica v kategorii Supersport, kde získal dvě pódiová umístění a nejlepší výsledek druhé místo, když jel na strojích Suzuki. Druhým místem v Alabamě završil svou premiérovou sezonu v supersportech, zatímco první pódium získal na Road America na začátku své kampaně ve Spojených státech.
Jeho kariéra začala v rodné Austrálii, kde se prosadil v australském šampionátu Superbike a také v místním mistrovství státu Victoria. Získal tituly na státní úrovni, ale v roce 2020 startoval i v šampionátu ASBK Supersport 300 a obsadil páté místo, než pro rok 2021 přestoupil do ASBK Supersport. Ve své první a poslední sezoně v australských supersportech skončil na šestém místě. Power má také zkušenosti s programem Road to MotoGP, když v roce 2019 startoval v Idemitsu Asia Talent Cupu a dosáhl nejlepšího výsledku v podobě devátého místa.

Luke Power
„Jsem opravdu šťastný, že budu závodit v mistrovství světa supersportů 2023 s týmem Motozoo Racing by Puccetti. Rád bych poděkoval týmu za tuto skvělou příležitost. Bude opravdu neuvěřitelné závodit za Kawasaki, jednoho z mých nejoblíbenějších výrobců už od dětství, kdy jsem snil o tom, že začnu závodit v mistrovství světa. Jsem moc rád, že jsem dostal tuto šanci. Děkuji týmu Motozoo Racing, jsem si jistý, že společně dosáhneme skvělých výsledků“

Fabio Uccelli, manažer týmu Motozoo Racing
„Jsem opravdu šťastný, že se Luke rozhodl s námi v příští sezoně závodit. Je to velmi mladý, ale velmi rychlý jezdec, který se dokázal prosadit v každé kategorii, v níž startoval. V Americe zažil skvělý debutový rok, když hned ve své první sezóně dosáhl dvou umístění na stupních vítězů. Předtím si kromě skvělých výkonů v Supersport a Supersport 300 přivezl domů také skvělé výsledky v menších kategoriích. Nemohu se dočkat, až ho uvidím v akci. Je to velmi odhodlaný chlapík a jsem si jistý, že nebude mít problém se adaptovat na nový motocykl.
Právě teď chceme dokončit sestavu pro rok 2023, protože je pro nás klíčové plánovat příští rok s dostatečným předstihem, také proto, že sezona začne brzy. Toto skvělé finále naší sezony potvrzuje, že jsme velmi dobrý tým. Výkony Toma Bootha-Amose v těchto posledních závodech ukázaly, že v mistrovství světa supersportů můžeme obstát. Potvrzení přímé podpory ze strany Kawasaki Motor Europe je toho dalším důkazem. Na začátek sezony 2023 se proto těšíme s velkým nadšením a budeme připraveni s konkurenceschopnou sestavou, a to jak z hlediska jezdců, tak i týmu a motocyklu.“