KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Muir – Scott nás posune vpřed

Foto: Dorna WorldSBK Organization
Muir – Scott nás posune vpřed
21.12.2022
 

BMW po celosezónním boji s Hondou obsadilo v šampionátu výrobců čtvrté místo a se Scottem Reddingem získalo tři stupně vítězů.


V týmu BMW Motorrad WorldSBK se v roce 2022 odehrály změny, protože Scott Redding se připojil k týmu MOTUL FIM Superbike World Championship a německý výrobce se snažil navázat na vítěznou závodní kampaň v roce 2021. Tři stupně vítězů připadly BMW, ale v pořadí šampionátu výrobců sváděli bitvu s Hondou o čtvrté místo, ze které nakonec vyšli vítězně po souboji v posledním kole. Šéf týmu továrního týmu BMW Shaun Muir se ohlíží za sezónou jako na horské dráze pro německého výrobce a nastiňuje své ambice pro příští sezónu.

Shaun Muir – šéf týmu továrního týmu BMW
„Když se podíváme na to, jak jsme se Scottem začínali, měli jsme v předsezónních testech opravdu, opravdu těžké období. Scott to měl velmi těžké. Odjel do Aragonu a byl hodně ztracený. Neměl Michaela. Mykhalchyk zaskakoval za Mickeyho, takže jsme úplně ztratili referenční bod a Loris byl samozřejmě v Bonovo Teamu nový, takže jsme neměli referenci ani po této stránce, pouze Eugena. Jakmile se Michael vrátil, opět se zranil. Scottovi trvalo možná čtyři víkendy, než získal nějaký skutečný pocit. V Assenu byl v pohodě a od Assenu to na něj začalo trochu doléhat. Určitě potřebuje více času na motorce a více testování, ale my jsme se trochu nechali unést snahou, aby se Scott cítil pohodlně, místo abychom rozvíjeli motorku. Myslím, že to byla jedna z oblastí, kde bychom postupovali trochu jinak.
Až vyjde modernizovaná motorka, tak k tomu přibude několik ergonomických změn. Podvozek by pro nás měl být lepší, charakteristika motoru by pro nás měla být lepší, převodovka pro nás bude lepší. Budeme mít evoluci kyvné vidlice Kalex. Když bych se vrátil k těm třem pódiím ve sprintových závodech a ke krokům, které jsme udělali, pokud jde o vyvážení podvozku, chtěl bych říct, že se správným základním nastavením, ke kterému se Scott mohl vrátit, a novou kyvnou vidlicí Kalex, nám to opravdu dalo úplně nové základní nastavení, se kterým jsme mohli pokračovat. To jsme efektivně udělali v polovině sezony, ale nepodařilo se nám odtamtud odrazit dál, takže tam jsme ztratili dynamiku.
Jednou z velkých věcí, na které jsme mezi loňským a letošním rokem pracovali, byla konzistence pneumatik v závodě, a to je rozhodně něco, co jsme zlepšili. Jen jsme opravdu neměli takové výsledky, abychom to mohli ukázat, ale rozhodně jsme se ve dvou třetinách závodní vzdálenosti neposouvali po startovním roštu, což se nám v minulosti často stávalo. Neexistuje jedna položka, která by nám přinesla úspěch, který hledáme. Je to soudržnost všech těchto částí: elektroniky, motoru, podvozku. To je oblast, kde mám pocit, že se nám do zimy podaří trochu více konsolidovat. Potřebuje zdravého Michaela. Potřebuje Scotta, aby byl opravdu ve formě, aby nás posunul vpřed.“