KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Niki Tuuli pojede na Triumphu

Foto: Dynavolt Triumph
Niki Tuuli pojede na Triumphu
14.12.2022
 

Dynavolt Triumph potvrdil, že Niki Tuuli doplní sestavu týmu v mistrovství světa FIM Supersport v roce 2023.


Vedle Harryho Trueloveho se mistrovství světa FIM Supersport v roce 2023 představí v barvách týmu Dynavolt Triumph finský závodník Niki Tuuli.
Fin Tuuli vtrhl na scénu světového supersportového šampionátu v roce 2016, kdy při svém debutu absolvoval pouhé tři závody a ukázal svůj obrovský potenciál. V roce 2017 se tento severský závodník vrátil do World Supersport jako stálý jezdec týmu Kallio Racing a absolvoval svou první kompletní sezonu v této třídě. Rok 2018 začal Tuuli ve World Supersport s týmem PTR Racing, než se přesunul do Moto2, kde před koncem roku získal svůj první bod. Následovaly dvě sezony v MotoE, kde v roce 2020 skončil šestý v šampionátu, než se pro roky 2021 a 2022 vrátil do kategorie World Supersport s týmem MV Augusta, kterému minulý měsíc v Indonésii přinesl první vítězství od roku 2017.

Niki Tuuli
„Jsem opravdu, opravdu šťastný, že mohu pokračovat v mistrovství světa. Myslím, že mám ještě hodně co dát, než jsem dal do této chvíle. Jsem opravdu motivovaný a super šťastný, že se mohu připojit k tomuto novému projektu s Triumphem. Myslím, že letos ukázali opravdu dobrý potenciál, dokonce hned v prvním roce udělali opravdu dobrý výsledek, a to podle mě hodně vypovídá o tom, co tým dokáže a čeho je motorka schopná. Nemohu se dočkat, až začneme rok s novým motocyklem. Když přemýšlím o příštím roce, cítím se opravdu dobře a uvolněně. Jsem rád, že zůstávám u tříválcové motorky, myslím, že se k mému jezdeckému stylu hodí opravdu dobře. Takže očekávání jsou taková, že chci odvést opravdu dobrou práci, myslím, že je reálné to říct. Na závěr chci říct obrovské díky Simonovi a Dynavolt Triumph, všem mým sponzorům, mému zázemí, kteří mi hodně pomohli a dali mi tuto šanci, takže se nemůžu dočkat, až začneme rok a společně odvedeme co nejlepší práci.“