KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Syahrin zůstává v týmu MIE Honda

Foto: Petr Štola
Syahrin zůstává v týmu MIE Honda
08.12.2022
 

Po svém debutu v letošní sezóně zůstane malajský jezdec Hafizh Syahrin v týmu MIE Honda Racing i pro svou druhou sezonu.


Malajský jezdec Hafizh Syahrin zůstane v paddocku MOTUL FIM Mistrovství světa Superbike poté, co podepsal smlouvu na druhou sezonu po sobě, kdy bude závodit za tým MIE Racing Honda. Syahrin v letošní sezóně debutoval v týmu WorldSBK a v nezávislém týmu Honda zůstane i druhou sezónu, protože se tým rozhodl zachovat kontinuitu i pro sezonu 2023.
Osmadvacetiletý Syahrin v roce 2022 čtyřikrát bodoval a v hodnocení šampionátu skončil na 23. místě, když předstihl týmového kolegu Leandra Mercada. Dvakrát dosáhl nejlepšího výsledku 12. místa, jednou v 2. závodě na mosteckém autodromu a podruhé v závodě Tissot Superpole na závěrečném podniku sezony v Austrálii na okruhu Phillip Island Grand Prix. Syahrin bude chtít na tento úspěch navázat ve své druhé sezóně v týmu, kde bude partnerem brazilského jezdce Erica Granada.

Hafizh Syahrin
„Jsem velmi rád, že mohu v týmu MIE Racing Honda zůstat i v příští sezoně. Vím, že Midori Moriwaki dává dohromady lepší materiál pro rok 2023, zatímco já se budu soustředit na to, abych ze sebe vydal všechno, navázal na loňské zkušenosti a snažil se v každém závodě skončit na bodech. Mým hlavním cílem je být konkurenceschopnější a jsem připraven na tom tvrdě pracovat.“

Midori Moriwaki – majitelka týmu
„Jsem nesmírně potěšená, že mohu oznámit prodloužení smlouvy s Hafizhem, který s námi debutoval ve World Superbike a v průběhu sezony neustále rostl. Myslím, že s Ericem vytvoří silnou a konkurenceschopnou dvojici a pomůže nám jak rozvíjet náš projekt s Hondou v této kategorii, tak propagovat šampionát WorldSBK a motocyklový sport v Jižní Americe a Asii, což jsou pro náš sport dva mimořádně strategické regiony.“