CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

U Ducati panuje spokojenost

Foto: Ducati
U Ducati panuje spokojenost
28.01.2023
 

Alvaro Bautista a Michael Rinaldi dokončili první zimní testy sezony 2023 WorldSBK.


První zimní testy týmu Aruba.it Racing - Ducati skončily ve čtvrtek odpoledne ve španělském Jerezu de la Frontera. Alvaro Bautista a Michael Rinaldi měli možnost poprvé vyzkoušet novou Ducati Panigale V4 R a střídavě jezdit na strojích z roku 2022, aby mohli porovnávat a získat důležité údaje před začátkem sezony 2023 WorldSBK.
Během prvního dne španělský jezdec absolvoval 86 kol a skončil s druhým nejlepším časem (1:38,851), dvě desetiny za Razgatliogluem (Yamaha). Třetí místo si zajistilo Rinaldi, který zajel čas 1:39,240 a absolvoval 72 kol.
Druhý den dokázali Bautista (1:38,449 - 86 dokončených kol) i Rinaldi (1:38,646 - 67 dokončených kol) své časy ještě snížit a skončili třetí, resp. čtvrtý za Razgatliogluem (Yamaha – 1:38,269) a Reou (Kawasaki – 1:38,325).
Tým Aruba.it Racing - Ducati se vrátí na trať v portugalském Portimau příští úterý, kdy se uskuteční druhá část zimních testů.

Alvaro Bautista
„Dva velmi zajímavé dny testování. Poprvé jsme vyzkoušeli novou Panigale V4R a musím říct, že pocity byly velmi pozitivní. Hodně jsme pracovali na řešení pneumatik, i když samozřejmě velmi nízká teplota v těchto dvou dnech nám nedovoluje mít příliš jasné představy. V každém případě jsem s naší prací velmi spokojen.“

Michael Rinaldi
„Pracovali jsme jak na motorce, tak na pneumatikách. Do Portiama jedeme s dobrým nábojem a s vědomím, že nás čekají dva velmi produktivní dny. Naše časy na kolo odpovídaly časům kluků vpředu, i když s kvalifikačními pneumatikami jsem se nedokázal příliš zlepšit. Na druhou stranu v závodním tempu byl pocit opravdu dobrý, proto jsem spokojený.“