CzechBike Yamaha MotoGP 950 all
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 27. března do 2. dubna 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Extraliga se chystá na rok 2023

Text: Antonín Škach / www.speedwaya-z.cz, foto: Jan Kobzáň
Extraliga se chystá na rok 2023
13.01.2023
 

Všechny tři přihlášené týmy podporují čtyřčlennou extraligu.


Komise ploché dráhy na svém jednání řešila situaci ohledně podoby letošní extraligy. Vyšší česká soutěž má delší dobu přihlášené tři týmy, jimiž jsou AK Markéta Praha, AK Slaný a AMK Zlatá přilba Pardubice. Celá trojice přitom podporuje stávající model se čtyřmi družstvy. Tím čtvrtým vzadu, co do extraligy vystrkuje bradu, by měl být známý do dvacátého ledna.

Na zasedání sportovní komise byl konferenčně připojen Blažej Skrzeszewski, důvěrně známá postava české extraligy již od dob INTERTEAMu. Má zájem a především partnery, díky nimž by sestavil tým, jehož domácím stadiónem by byl Liberec.

Jenže čas běží, termínový kalendář federace, klubů a jezdců není nafukovací jako balónek z pouti. Bležej Skrzeszewski proto dostal čas na finalizaci svého projektu do dvacátého ledna. Ex manažer Gniezna se k výzvě postavil jako pravý muž a s datem souhlasil.

Plochodrážní komise řeší také varianty, pakliže projekt koalice Blažej neklapne. První vychází z postoje Prahy a Pardubic na podporu juniorského týmu, který by nabídl kvalitní přípravu mladíkům především ve věkové kategorii do devatenácti let. Jenže je tady háček.

Ano, peníze, o které jde vždy až teprve v první řadě. Jimi nedisponuje ani Kopřivnice. Alespoň v takové míře, aby šla do extraligy sama na svou vlastní pěst. Je však ochotná o svém působení jednat. Ostatně její publikum v posledních letech vytvořilo extralize důstojné prostředí.

Nepouštějme se do spekulací, které jsou tenké jako led na Větřkovické přehradě a vyčkejme na běh věcí příštích.