MMB Shop
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Extraliga zná svou podobu

Text: Antonín Škach / www.speedwaya-z.cz, foto: Jan Kobzáň
Extraliga zná svou podobu
10.02.2021
 

Kluby se dohodly na podobě letošní nejvyšší soutěže družstev.


Pardubice – 5. února
AK Markéta Praha, AMK ZP Pardubice, AK Slaný a Aforti Start Gniezno v Liberci našly společnou řeč v otázce letošní extraligy. V kostce řečeno, styl soutěže se čtyřmi závody bez finále zůstává oproti loňsku nezměněn, pravidla prakticky také. Reglementy, jež budou účastníkům předloženy do 15. února, musí jen akcentovat držitele polských licencí za domácí závodníky v družstvu Gniezna. Dle plánů by však letošní extraliga neměla proběhnout tak expresní formou, ačkoliv v současné situaci je na sportovním poli cokoliv plánovat nesmírně ošidné.

„Vzhledem k termínovým problémům a pandemické situaci uskuteční se soutěž ve druhé polovině roku,“ říká Petr. Moravec, předseda sportovní komise. „Děkuji všem za koordinaci a hledání nejlepšího řešení. Myslím, že jsme za současné situace našli velmi výhodné řešení pro plochou dráhu.“

Letošní extraliga by měla odstartovat na konci července v Pardubicích. V srpnu se přesune do Liberce, kde má Gniezno svou českou základnu. Mistra budeme znát po zářijové dvojici závodů ve Slaném a v Praze.

Termínový kalendář extraligy 2021:
21.7. 2021 Pardubice
03.8. 2021 Liberec
02.9. 2021 Slaný
21.9. 2021 Praha