KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. ledna do 5. února 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

GP Ice Speedway 2016 – Berlín (neděle)

Foto: FIM/Good-Shoot
GP Ice Speedway 2016 – Berlín (neděle)
07.03.2016
 

Vítězem druhého závodu Mistrovství světa ploché dráhy na ledě v německém Berlíně se v neděli odpoledne stal Rus Igor Kononov, náš Jan Klatovský skončil dvanáctý.

 
Druhý závod Mistrovství světa ploché dráhy na ledě v německém hlavním městě Berlíně se stal kořistí ruského závodníka Igora Kononova, který využil semifinálové zaváhání lídra šampionátu Dmitrije Koltakova a v celkové klasifikiaci se mu přiblížil na rozdíl dvou bodů, které na vedoucího jezdce šampionátu ztrácí také jeho krajan Dmitrij Chomicevič, v neděli v Berlíně druhý, zatímco v neděli třetí Daniil Ivanov v celkové klasifikaci dělí od vedoucího jezdce pouhý jediný bod.
Náš Jan Klatovský si v neděli připsal čtyři body a skončil na 12. místě. V celkové klasifikaci je čtrnáctý.
 
Ice Speedway Gladiators World Championship 2016
 
Berlín (GER) neděle
  1. Igor Kononov, RUS (3,2,3,3,2) 13 + 2 v sem. + 3 ve finále / 18 bodů
  2. Dmitri Khomitsevich, RUS (2,3,2,3,3) 13 + 3 v sem. + 2 ve finále / 18
  3. Daniil Ivanov, RUS (3,3,3,0,3) 12 + 3 v sem. + 1 ve finále / 16
  4. Egor Myshkovets, RUS (2,3,3,1,2) 11 + 2 v sem. + 0 ve finále / 13
  5. Dmitri Koltakov, RUS (3,2,3,3,3) 14 + 0 v semifinále / 14
  6. Franz Zorn, AUT (3,3,1,2,3) 12 + 1 v semifinále / 13
  7. Stefan Svensson, SWE (2,1,1,2,2) 8 + 1 v semifinále / 9
  8. Ove Ledström, SWE (1,1,0,2,2) 6 + 0 v semifinále / 6
  9. Niklas Svensson, SWE (1,2,2,0,1) 6
10. Stefan Pletschacher, GER (0,0,1,3,1) 5
11. Günther Bauer, GER (2,0,2,0,0) 4
12. Jan Klatovský, CZE (0,1,0,2,1) 4
13. Johann Weber, GER (1,1,0,1,1) 4
14. Max Niedermaier, GER (0,2,1,0,0) 3
15. Antti Aakko, FIN (0,0,2,1,0) 3
16. Daniel Henderson, SWE (1,0,0,0,-) 1
17. Luca Bauer, GER (0) 0
18. Markus Jell, GER (náhradník)
 
Průběžné pořadí šampionátu 2016
 
 
K-1
K-2
Al-1
Al-2
B-1
B-2
As-1
As-2
I-1
I-2
Suma
1.
Dmitri Koltakov, RUS
18
19
16
16
17
14
 
 
 
 
100
2.
Daniil Ivanov, RUS
12
13
19
21
18
16
 
 
 
 
99
3.
Dmitri Khomitsevich, RUS
14
16
16
14
20
18
 
 
 
 
98
4.
Igor Kononov, RUS
12
16
19
18
15
18
 
 
 
 
98
5.
Egor Myshkovets, RUS
18
13
8
9,5
11
13
 
 
 
 
72,5
6.
Franz Zorn, AUT
8
8
11
13
12
13
 
 
 
 
65
7.
Stefan Svensson, SWE
4
6
11
8
6
9
 
 
 
 
44
8.
Ove Ledström, SWE
8
8
8
5
4
6
 
 
 
 
39
9.
Nikolai Krasnikov, RUS
18
15
-
-
-
-
 
 
 
 
33
10.
Niklas Svensson, SWE
4
2
5
6
8
6
 
 
 
 
31
11.
Günther Bauer, GER
6
3
5
6,5
6
4
 
 
 
 
30,5
12.
Manfred Seifter, AUT
7
6
8
7
-
-
 
 
 
 
28
13.
Daniel Henderson, SWE
2
4
5
6
3
1
 
 
 
 
21
14.
Jan Klatovský, CZE
3
4
1
2
6
4
 
 
 
 
20
15.
Antti Aakko, FIN
0
3
4
1
4
3
 
 
 
 
15
16.
Stefan Pletschacher, GER
2
2
-
-
3
5
 
 
 
 
12
17.
Max Niedermaier, GER
-
-
2
3
3
3
 
 
 
 
11
18.
Johann Weber, GER
-
-
-
-
2
4
 
 
 
 
6
19.
Vladimir Cheblokov, KAZ
-
-
0
1
-
-
 
 
 
 
1
20.
Pavel Nekrassov, KAZ
-
-
0
1
-
-
 
 
 
 
1
21.
Sergej Makarov, RUS
1
dnr
-
-
-
-
 
 
 
 
1
22.
Denis Slepukhin, KAZ
-
-
0
dnr
-
-
 
 
 
 
0
23.
Roman Kholodov, RUS
dnr
dnr
-
-
-
-
 
 
 
 
0
24.
Luca Bauer, GER
-
-
-
-
0
0
 
 
 
 
0
25.
Markus Jell, GER
-
-
-
-
0
dnr
 
 
 
 
0