KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. října do 9. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

MS ledy – kvalifikace

Foto: FIM
MS ledy – kvalifikace
29.01.2012
 

V sobotu proběhly kvalifikační boje o postup do letošního světového šampionátu v ledové ploché dráze, bohužel bylo to bez účasti našeho nejlepšího ledaře Antonína Klatovského, který je od prosince zraněn.

 
GP ledové ploché dráhy – St. Johann (AUT) 1. kvalifikace
Z první kvalifikace postupovalo pět borců, ovšem vzhledem k tomu, že dál mohou postoupit pouze dva Rusové, dostal se do hlavní sezony i šestý Mäts Järf. Jediný Evropan, který v posledních letech dokázal bojovat s Rusákama, tedy Rakušan Franz Zorn, po získání postupu ani nenastoupil do finálové rozjížďky. Ta se tedy jela pouze s trojicí Rusů, ze kterých musel jeden z kola ven. Stal se jím jindy pravidelný zástupce finálových bojů, Vitaly Khomitsevich.
 
 1.- Dmitri Koltakov, RUS (2,2,3,3,3) 13 + 3 v sem. + 3 ve finále / 19
 2.- Dmitri Khomitsevich, RUS (3,3,3,3,3) 15 + 3 v sem. + 2 ve finále / 20
 3.- Vitaly Khomitsevich, RUS (3,3,3,2,2) 13 + 2 v sem. + 1 ve finále / 16
 4.- Franz Zorn, AUT (3,2,2,3,2) 12 + 2 v sem. + nestartoval ve finále / 14
 5.- Harald Simon, AUT (2,3,3,3,dis) 11 + 1 v semifinále / 12
 6.- Mäts Järf, FIN (0,2,2,2,3) 9 + 1 v semifinále / 10
-----------------------------------------------
 7.- René Stellingwerf, NED (3,1,2,2,1) 9 + 0 v semifinále / 9
 8.- Fredrik Olsson, SWE (1,0,2,2,3) 8 + 0 v semifinále / 8
 9.- Janne Vilponnen, FIN (2,1,1,1,2) 7
10.- Charly Ebner sr., AUT (1,3,1,1,0) 6
11.- Markus Jell, GER (2,0,1,0,2) 5
12.- Lukáš Volejník, CZE (1,2,0,0,0) 3
13.- Claude Gadeyne, FRA (1,1,1,0,0) 3
14.- Lukáš Hutla, CZE (0,0,0,1,0) 1
15.- Dirk Fricke, SWI (0,0,0,0,1) 1
16.- Per Olov Serenius, SWE (0,1,0,-,-) 1
17.- Thomas Wiest, GER (1) 1
18.- Thomas Rathgeb, AUT (1) 1

 
GP ledové ploché dráhy – Sanok (POL) 2. kvalifikace
Jednoznašný postup si vybojoval multišampión Nikolai Krasnikov, který nezaváhal tradičně ani v jedné ze svých jízd. Nás ovšem může těšit skutečnost, že přímý postup do Grand Prix si zajistil Jan Klatovský, který tak dokonale zastoupil svého zraněného bratra.
 
 1.- Nikolai Krasnikov, RUS (3,3,3,3,3) 15 + 3 v sem. + 3 ve finále / 21
 2.- Danil Ivanov, RUS (3,3,2,3,3) 14 + 3 v sem. + 2 ve finále / 19
 3.- Grezegorz Knapp, POL (3,3,3,dis,2) 11 + 2 v sem. + 1 ve finále / 14
 4.- Robert Hendersen, SWE (2,2,2,3,3) 12 + 2 v sem. + 0 ve finále / 14
 5.- Jan Klatovský, CZE (3,3,1,2,2) 11 + 1 v semifinále / 12
-----------------------------------------------
 6.- Martin Leitner, AUT (2,1,2,2,3) 10 + 0 v semifinále / 10
 7.- Stefan Pletschacher, GER (2,1,3,1,2) 9 + 1 v semifinále / 10
 8.- Fredrik Johansson, SWE (0,2,3,2,1) 8 + 0 v semifinále / 8
 9.- Pawel Strugala, POL (1,2,1,3,1) 8
10.- Jo Saetre, NOR (1,0,2,2,0) 5
11.- Charly Ebner sr., AUT (2,1,1,1,dis) 5
12.- Petr Klauz, CZE (1,1,0,0,2) 4
13.- Jouni Seppänen, FIN (dis,2,0,1,1) 4
14.- Miroslaw Daniszewski, POL (1,0,1,0,1) 3
15.- Ronny Häring, SWI (0,0,0,1,dis)
16.- Piotr Hejnowski, POL (0,0) 0
17.- Rene Dünki, SWI (0,0,-,0,-) 0
 
 
GP ledové ploché dráhy – Lukhovitsy (RUS) 3. kvalifikace
Vzhledem k novému pravidlu, které říká, že do hlavní části šampionátu můžou postoupit jen dva Rusové, půjdou vedle Krysova a Makarova dále i Antti Aakko a Stefan Svensson.
 
 1.- Eduard Krysov, RUS (2,2,3,2,3) 12+3 v sem. + 3 ve finále / 18
 2.- Sergey Makarov, RUS (3,3,3,3,2) 14+2 v sem. + 2 ve finále / 18
 3.- Sergej Karachintsev, RUS (3,3,3,3,3) 15+2 v sem. + 1 ve finále / 18
 4.- Igor Kononov, RUS (3,3,3,3,1) 13+3 v sem. + 0 ve finále / 16
 5.- Antti Aakko, FIN (2,3,2,1,3) 11+1 v semifinále / 12
 6.- Max Niedermaier, GER, (1,2,2,3,1) 9+0 v semifinále / 9
-----------------------------------------------
 7.- Stefan Svensson, SWE (2,0,2,2,2) 8+1 v semifinále / 9
 8.- Joakim Söderström, SWE (3,2,0,2,0) 7+0 v semifinále / 7
 9.- Josef Kreuzberger, AUT (1,2,2,1,1) 7
10.- Jan Pecina, CZE (0,1,1,2,2) 6
11.- Egor Kazenny, RUS (1,1,0,0,3) 5
12.- Franz Mayerbüchler, GER (0,0,1,1,2) 4
13.- Jussi Nyrönen, FIN (2,0,1,0,0) 3
14.- Radek Hutla, CZE (0,1,1,1,0) 3
15.- Gerrit Oege Schukken, NED (1,1,0,0,0) 2
16.- Ilya Uljanov, RUS (0,0,0,0,0) 0
 
 
Startovní listina Grand Prix ploché dráhy na ledě v roce 2012
Franz Zorn, AUT
Harald Simon, AUT
Jan Klatovský, CZE
Mäts Järf, FIN
Antti Aakko, FIN
Max Niedermaier, GER
Grezegorz Knapp, POL
Dmitri Koltakov, RUS
Dmitri Khomitsevich, RUS
Nikolai Krasnikov, RUS
Danil Ivanov, RUS
Eduard Krysov, RUS
Sergey Makarov, RUS
Robert Hendersen, SWE