KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. září do 2. října 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Potvrzenu – v Rijece bude nový povrch

Foto: Petr Štola
Potvrzenu – v Rijece bude nový povrch
13.02.2017
 

Správce okruhu Rijeka potvrdil, že v létě dojde na rekonstrukci dráhy, jejíž hlavním cílem bude položení nového asfaltu.

 
Jak jsme vás již informovali, okruh Grobnik v chorvatské Rijece dostane letos nový povrch. Nicméně tato informace byla oficiálně potvrzená až uprostřed minulého týdne, kdy Moto-Club Kvarner, coby správce státního okruhu potvrdil, že sehnal finance na rekonstrukci, která tak proběhne uprostřed léta. Zářijový závod Alpe Adrie proto již bude na novém asfaltu.
 
Na okruhu nedaleko Rijeky se začalo závodit v roce 1978, kdy zde vyrostl v rekordním čase pouhých pěti měsíců. Důvodem byla smrtelná nehoda Švýcara Ueli Grafa a Itala Giovanni Ziggiotta, kteří havarovali v roce 1977 při Grand Prix Jugoslávie na městském okruhu v Grobniku. Na novém autodromu se po otevření závodilo na nejvyšší úrovni prakticky až do války v Jugoslávii. Ke konci pořádání závodů Mistrovství světa přispěla nehoda Němce Reinholda Rotha, který v roce 1990 narazil v závodě kategorie 250cc zezadu do pomalu jedoucího jezdce, jež závod vzdával a jel do boxů nesmyslně v ideální stopě. Bohužel absence podpůrných prostředků v chabě vybavené sanitce měl za následek pětiminutové zastavení okysličování mozku Reinholda Rotha. Německý závodník havárii sice přežil, ale dodnes je závislý na cizí pomoci.


 

Video

Reinhold Roth 1990 Yugoslavian Grand Prix 02