KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. května do 4. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Tiskové konference k Memoriálu L- Tomíčka

Text: Šárka Rybenská, foto: Auto klub Markéta při PSK Olymp Praha
Tiskové konference k Memoriálu L- Tomíčka
15.09.2022
 

Na středeční tiskové konferenci, které se zúčastnili Pavel Ondrašík, Tomáš Topinka, Václav Milík a Jan Kvěch byli přítomní novináři seznámeni s již potvrzenými jmény startovní listiny 53. Memoriálu Luboše Tomíčka.


Tak jako v loňském roce, i letos vsadili pořadatelé na mladé nadějné jezdce, protože 52. ročník ukázal, že vyrovnaná startovní listina nepotřebuje velké jméno na to, aby byly závody napínavé a plné adrenalinu. Pořadatelé tak dali šanci zajímavým zahraničním jezdcům, kteří budou rovnocennými soupeři pro české elitní jezdce, kterými jsou Milík, Kvěch, Chlupáč, Klíma a Krčmář.

Jan Kvěch na tiskové konferenci vyjádřil svůj přístup k závodům. „Já to mám tak, že když jedu na závody, jedu vyhrát. Do všech závodů jedu naplno, některé závody mají prioritu sice větší, ale do všech závodů jdu stejně naplno. Byl by to nejhezčí víkend, kdybych vše vyhrál (smích). V MLT jsem byl ve finále a měl jsem defekt, zadržel jsem motor, takže určitě bych vítězství chtěl,“ vzpomenul pražský jezdec loňský ročník memoriálu, kde ho potkala smůla a nemohl se tak ve finále pořádně předvést.

A Václav Milík doplnil, že: „Závodníci nekoukají, jestli budou startovat odtamtud nebo jinudy když to mají daný, prostě jedou vyhrát jízdu. Tím, že jezdíme v Polsku, tak to není tak hrozné, že bychom řešili velká jména na startu vedle nás,“

Závod se pojede klasicky na 20 jízd + finále na pět kol

Již potvrzená jména startovní listiny – Marko Levishyn, Steven Goret, Francis Gusts, Bartolomiej Kowalski, Nick Škorja, Mads Hansen, Michele Paco Catagna, Jan Kvěch, Petr Chlupáč, Eduard Krčmář, Daniel Klíma, Václav Milík - doplní také loňský vítěz Francis Gusts, se kterým se v současné době vedou jednání. Jako náhradníci se představí Jaroslav Vaníček a Matouš Kameník.

Závod se koná v pondělí dne 26. září 2022 od 19:00 hod. (závod bude vysílán v přímém přenosu na ČT Sport), tedy tradičně den po závodě o Zlatou přilbu Pardubice. Tradice tohoto závodu byla započata již v roce 1969 na počest slavného československého plochodrážního reprezentanta Luboše Tomíčka, který podlehl následkům zranění při havárii v závodě „Zlatá přilba“ v roce 1968 v Pardubicích. Od té doby se stává pravidelným vyvrcholením motoristické sezóny v Praze s vysokou diváckou účastí. V letošním roce stál před pořadateli velmi těžký úkol, a to s minimální finanční podporou vytvořit dobré podmínky podniku, který má dlouholetou tradici a prestiž. Pro pořadatele jsou velmi důležití i diváci, kterým chtějí nabídnout skvělou podívanou i zajímavý doprovodný program. Auto klub Markéta chtěl také zajistit dostupnost akce pro všechny fanoušky tohoto specifického motosportu, a to za přijatelné ceny vstupného (v předprodeji již od 290,- Kč). Děti do 15 let mají tradičně vstup zdarma (neplatí pouze v případě koupi vstupenek na hlavní tribunu).

Po covidové pauze se pro diváky opět otevře depo, a tak si diváci mohou požádat o autogram nebo si pořídit selfie se závodníkem. Plánované je také setkání s českým plochodrážním jezdcem Josefem Francem včetně závodního speciálu, na kterém se děti i dospělí budou moci vyfotit. Josef Franc se závodu jako aktivní jezdec bohužel nezúčastní, protože stále ještě doléčuje zranění, které mu způsobil pád na dlouhé ploché dráze.

Chystají se i menší novinky při zahajovacím ceremoniálu. Veškeré informace o doprovodném programu budou postupně zveřejňovány na sociálních sítích a webových stránkách: facebook - AK Markéta - plochá dráha

Časový harmonogram:
13:00 Otevření stadionu pro jezdce
13:00 Otevření Race Office a info centra
15:00 Otevření pokladen
17:00 Otevření stadionu pro diváky a tiskového střediska
17:30 Rozprava fotografů v tiskovém středisku
17:45 – 18:15 Přístup divákům do depa
18:55 Slavnostní nástup
19:05 1. jízda 21:05 Finálová jízda
21:10 Příjezd vítězů
21:20 Vyhlášení vítězů
21:45 Tisková konference

Závod se pojede klasicky na 20 jízd + finále na pět kol

Akreditace na závod probíhá prostřednictvím webových stránek www.speedway-prague.cz v sekci MEDIA. Akreditace budou otevřeny do půlnoci 21. září 2022. Na pozdější žádosti již nebude brán zřetel. Pořadatelé žádají zájemce o parkovací kartu, aby do formuláře uvedli SPZ vozidla, s kterým na závod přijedou tak, aby jim mohla být vydána parkovací karta před závodem. Potvrzení akreditace bude rozesíláno uznaným novinářům a fotografům ve dnech 22. - 23. 9. 2022

Odkaz na akreditace: https://www.speedway-prague.cz/press/