vr2020_950
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 29. listopadu do 5. prosince 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

Anlas Czech FIM Speedway GP se blíží

Text: Šárka Rybenská, foto: Jan Kobzáň
Anlas Czech FIM Speedway GP se blíží
21.05.2019
 

Na dnešní tiskové konferenci byl zmíněn první závod seriálu FIM Speedway Grand Prix, který odstartoval v sobotu 18. května ve Varšavě.


Varšavský stadion byl vyprodaný. Do bojů nenastoupil Greg Hancock, jenž nedávno zveřejnil zprávu, že vzhledem k onemocnění své ženy Jennie odsouvá plochou dráhu na „vedlejší kolej“ a Maciej Janowski, který do poslední chvíle doufal, že i přes zranění bude moci do závodu nastoupit. Bohužel, lékařský verdikt byl neúprosný. Šanci tak dostali náhradníci Robert Lambert a Max Fricke. Ohrožen byl i start Jasona Doyla, který v polské lize při pádu utrpěl zlomeninu žebra, ale ten se nakonec závodu zúčastnil.

Letošní premiérou byla tréninková kvalifikace, kde si nejlépe vedl Matej Žagar, za ním druhý skončil Jason Doyle. Vzhledem ke startům v nejvyšší polské lize se tréninku nemohli zúčastnit Tai Woffinden, Bartosz Zmarzlik a Max Fricke a startovní pozice jim tedy byly vylosovány.

V prvním závodě zvítězil Leon Madsen, divoká karta promotérů, druhé místo patřilo Fredriku Lingrenovi a třetí byl, k velké radosti domácích fanoušků, Patryk Dudek. Překvapivě se příliš nedařilo Tai Woffindenovi, který skončil až na místě dvanáctém s pouhými šesti body, ani Jasonu Doylovi, Artemu Lagutovi, či Emilu Sayfutdinovi, ti skončili také až za první desítkou.

Další závod se pojede ve slovinském Kršku a poté přijde na řadu Praha. Anlas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix se na pražském stadionu pojede dne 15. června 2019. Na dnešní tiskové konferenci byla odhalena divoká karta pořadatelů. Tu se pořadatelé rozhodli udělit Václavu Milíkovi, který v letošním roce už několikrát předvedl svou formu a i v roce 2017, kdy skončil na třetím místě, ukázal, že má na to, měřit se se světovou špičkou. Byly odhaleny i pozice náhradníků. Sedmnáctku bude mít na vestě Zdeněk Holub a osmnáctku Ondřej Smetana.

Vstupenky na 23. ročník Speedway Grand Prix v Praze mizí hodně rychle, a proto pořadatelé doporučují fanouškům ploché dráhy, kteří si chtějí užít úžasnou atmosféru a také podpořit Václava, aby s nákupem vstupenek neotáleli. Na stadionu vyroste mobilní tribuna, tentokrát s větší kapacitou než v loňském roce, ale již teď na tuto tribunu zbývá k prodeji cca 250 vstupenek. V ostatních sektorech jsou již volná pouze jednotlivá místa. Vstupenky si můžete zakoupit v síti Ticketportal nebo na stadionu Markéta po předchozí domluvě.